Bieg i nordic walking z Ekonomikiem [WYNIKI, zdjęcia, wideo]

Krzysztof Niekrasz [email protected]
W niedzielę ze stadionu 650-lecia wystartował bieg z Ekonomikiem. Równocześnie do startu ruszyli amatorzy nordic walking. Zobaczcie zdjęcia. Łukasz Capar
W Słupsku trzeci bieg „Biegamy z ekonomikiem” i pierwsze zawody nordic walking „Chodzimy z ekonomikiem” miały dobrą frekwencję (283 osoby). Wszyscy pokonali dystans 5 km. Najlepsi otrzymali nagrody. Był też posiłek.

Aura sprzyjała tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w imprezie organizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku. Start i meta były na stadionie 650-lecia, a trasa miała 5 kilometrów i wiodła ścieżkami Lasku Północnego.

Na starcie pierwszych zawodów nordic walking stanęło 31 uczestników. Z grona kobiet wygrała Wiktoria Naczk (Dynamic Lębork). Wśród mężczyzn triumfował Piotr Stramel (Słupsk). W biegu udział wzięły 252 osoby (uczniowie, rodzice z dziećmi, zawodowcy i amatorzy). Pierwsze lokaty wywalczyli: z grupy kobiet - Weronika Lewna (G nr 3 Słupsk), a ze stawki mężczyzn - Mateusz Lipiński (Fenix Słupsk). Były pamiątkowe medale, koszulki, napoje i zupa rybna.

Sponsorzy: AJ Meble, Totalizator Sportowy, Morpol, Aktywna Fabryka, Makro, Park Wodny Redzikowo i Decathlon.