Bieg Niepodległości w Słupsku. Będą utrudnienia na ulicach wokół Parku Kultury i Wypoczynku

Grzegorz Hilarecki
Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji opublikował mapkę z trasą IX Słupskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się w czwartek 11 listopada. Tym razem biegacze nie pobiegną w centrum miasta, a wokół Parku Kultury i Wypoczynku.

"W dniu 11 listopada 2021 r. w godzinach od 10 do 12:45 mogą wystąpić utrudnienia w organizacji ruchu drogowego na ulicach: Nad Śluzami, Arciszewskiego, Sułkowskiego, Prądzyńskiego, Racławicka, Rybacka, Zielona, Słoneczna, Cicha, Szymanowskiego, Mieszka I i Chopina" - czytamy w komunikacie SOSiR-u.

Słupski Bieg Niepodległości ukończyło 387 osób W dzisiejszym, w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości, Słupskim Biegu Niepodległości dystans 10 kilometrów w mniej niż 1 godzinę i 10 minut pokonało 276 biegaczy i 109 biegaczek, jednej zmierzono czas o 3 minuty 14 sekund dłuższy. Organizator, czyli Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Firma DomTel przygotowali 500 pakietów startowych, które rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Na tydzień przed startem wszystkie miejsca były zajęte. Tak więc ci, dla których nie wystarczyło numerów startowych biegli bez nich, czyli poza konkursem. Wytyczoną w centrum miasta trasę składającą się z dwóch pętli po 5 km trzeba było pokonać w mniej niż godzinę i 10 minut. Ta sztuka udała się 386 osobom. Czasy mierzono w 10 kategoriach, osobno dla kobiet i mężczyzn. Przed biegiem na ulicy Nowobramskiej była wspólna rozgrzewka, krótkie otwarcie dokonane przez Martę Makuch, wiceprezydentkę miasta, oraz wspólne odśpiewanie hymnu. Potem na trasę ruszyło kilkuset biegaczy, gorąco dopingowanych przez kibiców. Jako pierwszy na mecie na ulicy Nowobramskiej pojawił się  Ryszard Sokołowski, który pokonał 10 km w 32 minuty i 12 sekund. Tuż za nim, cztery sekundy straty, był Piotr Drwal.Trzeci linię mety minął Adam Struk, z czasem 32.31. Cała trójka wygrała rywalizację w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą na mecie wśród kobiet była Katarzyna Cyprych z czasem 39.49. Przed nią na mecie zameldowało się tylko 27 panów! Kolejne panie na mecie: Magda Witkiewicz (czas 40.57) i Paula Bogdanowicz (40.59) także wygrały  w swoich kategoriach wiekowych.<script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/5415c01a-dd1a-c20e-d021-f27fe2aa2210,5b871513-67dd-d35d-e455-04546f95b271,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Słupski Bieg Niepodległości [zdjęcia, wideo]

W ubiegłym roku bieg się nie odbył. Teraz jego trasę wytyczono dalej od centrum miasta. Start i metę zlokalizowano w PKiW. Biegaczy czeka pokonanie 5-kilometrowej pętli, ale dwa razy. Trasa poprowadzona została ścieżkami parkowymi Parku Kultury i Wypoczynku, leśnymi w Lesie Południowym Miasta Słupska, chodnikami pieszymi wzdłuż ulicy Nad Śluzami oraz ulicami miasta Słupska: ulicą Arciszewskiego, Zieloną, Słoneczną, Mieszka I, Rybacką.

Rejestracja na bieg jest już zamknięta. Miejsc jest 400, i wszystkie zostały zajęte. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Ustalono limit ukończenia biegu na 1 h 20 minut. Po tym czasie biegacze którzy nie ukończyli biegu mogą zostać poproszeni o zejście z trasy.

Organizatorzy zapraszają kibiców na trasę.