Biegowe powitanie zimy w nadmorskim Jarosławcu [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Tegoroczny Bieg Mikołajkowy odbywał się w zimowej scenerii
Tegoroczny Bieg Mikołajkowy odbywał się w zimowej scenerii Jacek Wójcik
Blisko 100 osób stanęło na starcie 22. Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego - Powitanie Zimy 2023 w Jarosławcu (gmina Postomino). Na dystansie 10 kilometrów zwyciężyli Ryszard Sokołowski i Weronika Lizakowska.

Tegoroczny Bieg Mikołajkowy odbywał się w zimowej scenerii. Przed biegiem głównym odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz marszobieg nordic walking. W tym ostatnim dystans 2 mil morskich (ok. 3,7 km) najszybciej pokonał Piotr Brzozowski (Aktywni Postomino) przed Henrykiem Chudym (KS Olszewski i Synowie Sławsko, bezpośrednio po marszu wystartował i ukończył bieg na 10 km!) oraz Cezarym Dzikiem (Sławsko).

W biegu głównym od początku mocne tempo podyktowali Ryszard Sokołowski (LKB im. Braci Petk Lębork) oraz Norbert Jefimczyk (AML Słupsk). Na półmetku pierwszy był Sokołowski z przewagą 7 sekund nad Jefimczykiem. Na drugiej pętli zawodnik z Lęborka powiększył przewagę i niezagrożony zwyciężył w czasie 32 minuty i 37 sekund. Słupszczanin minął metę ze stratą 27 sekund.

Na trzecim miejscu open uplasowała się Weronika Lizakowska. Biegaczka Remusa Kościerzyna pozostawiła w pobitym polu nie tylko pozostałe startujące panie (sklasyfikowano 26), ale i większość mężczyzn. Jej czas to 36.23 min. Czwarty na mecie Rafał Kamieniecki (Tupot Ustka) przegrał z nią o ponad minutę (37.41). Na piątym miejscu finiszował najlepszy z biegaczy z regionu, Maciej Rudnikowski (Darłowskie Charty, 37.59).

W klasyfikacji kobiet za Lizakowską uplasowały się Natalia Ruchlewicz (Sztum, 42.16) i Monika Fiłonowicz (Szczecinek, 45.36). W klasyfikacji generalnej były odpowiednio 17. i 28.