Biuro Prawne Macieja Kobylińskiego ma długi względem miasta

Alek Radomski aleksander.radomski@mediaregionalne.pl
Maciej Kobyliński.
Maciej Kobyliński. Zdjęcie poglądowe
Chodzi o należność za nierozliczone koszta c.o. Spłaca je w ratach.

Do niedawna pomieszczenia w budynku przy ul. Jaracza 28 w Słupsku wynajmowało Biuro Prawne Macieja Kobylińskiego. Wynajmowało, bo od stycznia tego roku wypowiedziało umowę Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej administrującemu lokalami komunalnymi. Teraz swoją siedzibę ma tam spółka Biznes Partner, w której wedle oświadczenia majątkowego za 2012 rok syn prezydenta i radny Marcin Kobyliński ma udziały.

Choć biura prawnego w budynku przy Jaracza już nie ma, pozostał jednak dług względem miasta. Marcin Kobyliński w rozmowie z nami dokładnej jego kwoty nie pamięta, ale przyznaje, że sięga kilkunastu tysięcy złotych. Skąd się wzięła zaległość? Radny wskazuje na niedopatrzenia administratora, a dokładnie - sposób naliczania opłat za centralne ogrzewanie za poprzednie lata. Zaliczki płacone przez biuro nie pokrywały realnych kosztów.

- Za energię cieplną płaciliśmy na podstawie opłaty ryczałtowej - objaśnia Marcin Kobyliński. - Po roku, zgodnie z wykazem licznika, administrator powinien zrobić korektę, ale tego nie zrobiono. Po zmianie zarządu PGM i kontrolach okazało się, że mam należności, a ich suma sięgnęła kilkunastu tysięcy. Zaproponowano mi możliwość złożenia wniosku o rozłożenie tej kwoty na raty. Wniosek złożyłem, a komisja go rozpatrzyła pozytywnie. Należność spłacam, choć nie jestem już najemcą lokalu.

Aleksandra Podsiadły, rzecznik PGM w Słupsku, objaśnia, że zadłużenie powstało w latach 2008 - 2010, a podobna sytuacja dotyczy jeszcze dziesięciu budynków, które w ówczesnym okresie czasu nie były opomiarowane.

- Wszyscy użytkownicy lokali, których dotyczyła korekta rozliczenia, uregulowali bądź są w trakcie regulacji należności wynikającej z faktycznego zużycia energii cieplnej - informuje Podsiadły.

Z kolei wiceprezydent Słupska Andrzej Kaczmarczyk w pisemnej odpowiedzi na pytania stowarzyszenia Nasz Słupsk odnośnie nieruchomości przy ul. Jaracza odpowiada, że zaległości są systematycznie spłacane.

Kaczmarczyk pisze również na temat wiszącego na ścianie budynku dużego baneru towarzystwa ubezpieczeniowego Uniqa. Wiceprezydent zaznacza, że to towarzystwo ubezpieczeniowe jest właścicielem baneru.

- Do 31 stycznia 2013 firma bezumownie korzystała z powierzchni na budynku, w związku z czym zarządca skieruje niezwłocznie roszczenie z tego tytułu do właściciela reklamy - informuje Kaczmarczyk.

Inaczej uważa plastyk miejski Edward Iwański, który przypomina sobie o umowie:

- Z natury reklama wisi tak długo, jak obowiązuje umowa. A ta była. O ile dobrze pamiętam, to na ten baner otrzymałem zgłoszenie w 2004 roku. Swojego czasu Uniqa robiła nawet remont elewacji na własny koszt w ramach rozliczenia. Tak odbywały się opłaty.

Rossmann będzie miał silną konkurencję

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
o-N-a
W dniu 30.06.2013 o 12:25, Gość napisał:

 Ty nazywasz to mafią . Prusiński wrzeszcząc pod ratuszem o CZERWONEJ PAJĘCZYNIE miał na myśli to samo . Ale zrobiono z niego oszołoma i układ trwa nadal . 

Bo jak ktokolwiek stoi z megafonem przed ratuszem jest postrzegany jako psychicznie chory ale nigdy nikt nie zauważa jak wiele racji taka osoba ma. No ale jak już pisałam kiedyś... pomału wszystko będzie wychodziło na jaw. A to nadal tylko 5 % tego co kobyła ma za uszami.

G
Gość
W dniu 29.06.2013 o 20:35, Szeryf napisał:

No to teraz wiadomo dlaczego Jackowi ze Stowarzyszenia Nasz Słupsk spalono samochody. Po prostu mafia rządzi tym powiatowym miasteczkiem.

 


Ty nazywasz to mafią . Prusiński wrzeszcząc pod ratuszem o CZERWONEJ PAJĘCZYNIE miał na myśli to samo . Ale zrobiono z niego oszołoma i układ trwa nadal .

E
Energetyka Cieplna

Dlaczego jeszcze prokuratura nie zajęła się tą sprawą. Przecież to klasyczny przykład korupcji, czyli wykorzystywania stanowiska do uzyskania korzyści osobistych. Panowie Kobylińscy użytkują cały budynek przy Jaracza i tłumaczenie, że nie było opomiarowania grzewczego można wciskać naiwnym frajerom. W tym budynku nie ma oddzielnych mieszkań, a całość energii cieplnej dostarczanej do budynku jest zawsze kontrolowana na wejściu. Tak, że niech wymiar sprawiedliwości jak najszybciej wyjaśni tą sprawę, zanim ludzie do końca stracą zaufanie do władzy.

T
TO JA

 ALTERNATYWA DLA BANDY CZWORGA-----------Janusz Korwin-Mikke

Do czego będziemy dążyć i co chcemy osiągnąć w przyszłym parlamencie?

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.
.....PROSZĘ KOPIOWAĆ, SKORO W REŻIMOWEJ TV JEST CENZURA NA PARTIĘ KORWINA MIKKE,TO NICH LUDZIE SIĘ O NIEJ DOWIEDZA Z INTERNETU.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH,KTÓRZY MAJĄ JUŻ DOŚĆ TEJ CAŁEJ BANDY!

 

G
Gość
W dniu 29.06.2013 o 20:35, Szeryf napisał:

No to teraz wiadomo dlaczego Jackowi ze Stowarzyszenia Nasz Słupsk spalono samochody. Po prostu mafia rządzi tym powiatowym miasteczkiem.

Hehe przecie to karateki palą gupa  i Gdańsk znika.

G
Gość

Hahahahhahahah Ja mam płacić plebsowi. Może jeszcze w kolejkach mamy z tatusiem stać. I;am immortal i tyle w temacie. Hahahahahhahaha

S
Szeryf

To początek góry lodowej. Wkrótce słupszczanie dowiedzą się więcej o ciemnej stronie ratusza...

 

k
kolega z klasy
W dniu 29.06.2013 o 21:08, słupszczanin napisał:

 Czy tytuł "Biuro Prawne Macieja Kobylińskiego ma długi względem miasta" nie powinien brzmieć:"Biuro Prawne Marcina Kobylińskiego ma długi względem miasta" 

A od kiedy Marcin Kobyliński jest prawnikiem? Toż ta sierota ledwo zdała maturę... 

s
słupszczanin

Czy tytuł "Biuro Prawne Macieja Kobylińskiego ma długi względem miasta" nie powinien brzmieć:

"Biuro Prawne Marcina Kobylińskiego ma długi względem miasta"

 

 

g
gość

Komornika na grzbiet władować zamiast siodła.Kobyła na stare lata musi poznać smak życia.Niech na własnej sierści odczuje jak żyją jego ukochani Słupszczanie.

W
Woźnica

Kobyliński odejdziesz sam, czy trzeba ci pomóc?

g
gosc
W dniu 29.06.2013 o 20:09, Gość napisał:

O jakim odnowieniu elewacji przez Uniqę mówi plastyk miejski. Bo ta przy Jaracza od dziesięcioleci straszy. 

plastym  powinien juz pojsc na emeryturke

S
Szeryf

No to teraz wiadomo dlaczego Jackowi ze Stowarzyszenia Nasz Słupsk spalono samochody. Po prostu mafia rządzi tym powiatowym miasteczkiem.

G
Gość

Gdybym to ja  był dłużnikiem dawno by mnie wywieźli ale kobyły mogą robić wszystko dobre co

S
SB do piachu

Pieńkowski grubasie do roboty. Media za ciebie leniu wykryły nieprawidłowości to teraz zrób to za co ci płacą grube tysiące z naszych podatków i wyjaśnij wałki Kobylińskich.

Dodaj ogłoszenie