Bohater Gonzalez. Grupa H: Chile - Szwajcaria 1:0 (0:0)

Mark Gonzalez
Mark Gonzalez Fot. internet
W drugim poniedziałkowym meczu mistrzostw świata w piłce nożnej, Chile wygrało w Port Elisabeth ze Szwajcarią 1:0 (0:0).

W 11 minucie strzały Vidala i Carmony broni Benaglio. Świętną okazjęmiał Nkufo, który był w sytuacji sam na sam, jednak znakomicie obronił Bravo. W 41 minucie Beausejour trafił w wybiegającego Benaglio. Tuż po przerwie strzelają gola Chilijczycy, ale sędzia odgwizduje spalonego.

W 55 minucie okazję zmarnował Sanchez. Na kwadrans przed końcem padł w końcu gol dla Chile. Paredes dośrodkował spod linii końcowej na głowę Gonzaleza. Z kozłem wbił piłkę do bramki, która odbiła się jeszcze od poprzeczki. W 83 minucie mógł podwyższyć wynik Paredes, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Pięć minut potem ponownie marnuje, strzelając obok słupka. W 90 minucie mógł wyrównać Derdiyok, ale nie trafił.

Chile - Szwajcaria 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mark Gonzalez (75)

Chile: Bravo - Ponce, Isla, Carmona, Sanchez, Vidal (46 Gonzalez), Suazo (46 Valdivia), Fernandez (65 Paredes), Beausejour, Medel, Jara.

Szwajcaria: Benaglio - Lichtsteiner, Von Bergen, Huggel, Inler, Frei (42 Barnetta), Nkufo (68 Derdiyok), Behrami, Grichting, Fernandes (77 Bunjaku), Ziegler.