Bójka w Słupsku i próba zabójstwa w Łebie. Śledztwa mogą zostać połączone

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Artur W. został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem udziału w bójce i posiadania broni palnej Łukasz Capar
Prokuratorzy zastanawiają się nad połączeniem śledztw dotyczących bójki w słupskim salonie gier i usiłowania zabójstwa w Łebie. Postępowania są powiązane osobowo.

- Śledztwa prawdopodobnie zostaną połączone. Jednak ta decyzja jeszcze nie zapadła - mówi Krzysztof Młynarczyk, zastępca słupskiego prokuratora okręgowego. - Nie podjęto również decyzji, która z prokuratur będzie prowadzić postępowanie.

Przyczyną połączenia śledztw w sprawie bójki w salonie gier w Słupsku i usiłowania zabójstwa w Łebie, są powiązania osobowe. Jednak na razie ani słupska prokuratura okręgowa, ani lęborska prokuratura rejonowa nie ujawniają szczegółów tych postępowań.

Do pierwszego zdarzenia doszło 2 lipca we wtorek późnym popołudniem w salonie gier przy ul. Mickiewicza w Słupsku. W bójce brało udział kilka osób. Używano ostrych narzędzi. Polała się krew. Uczestnicy zdarzenia pouciekali. Później policja zatrzymała dwie osoby. Jeden z zatrzymanych, 42-letni Artur W. ze Słupska na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku w piątek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące z podejrzeniem o udział w bójce i posiadanie broni palnej. Artur W. kilka lat temu został skazany w sprawie strzelaniny przy stadionie na ul. Madalińskiego w Słupsku, gdzie latem 2015 roku spotkały się dwie konkurencyjne grupy słupskie.

Drugi zatrzymany, 21-letni Konrad K., też trafił do aresztu, ale za próbę zabójstwa w Łebie. Bo tam właśnie pojechał, zanim wpadł w ręce policji w sprawie bójki w Słupsku.
Konrad K. został przejęty od Prokuratury Okręgowej w Słupsku przez Prokuraturę Rejonową w Lęborku jako podejrzany o pobicie i usiłowanie zabójstwa w Łebie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę 3 lipca, czyli kilka godzin po zdarzeniu w Słupsku.
Wtedy dwaj napastnicy na jednej z ulic w Łebie zaatakowali mężczyznę i kobietę. Według ustaleń Konrad K. pobił pokrzywdzonego i zadał mu kilka ciosów nożem, co zostało zakwalifikowane jako próba zabójstwa. Drugi, 39-letni słupszczanin, brał udział w pobiciu mężczyzny i uderzył kobietę pałką teleskopową w głowę.
Pokrzywdzona upadła na chodnik. Napaść na kobietę zakwalifikowano jako narażenie jej na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawcy po zdarzeniu uciekli.

Po tym Konrad K. został zatrzymany, ale do sprawy słupskiej, a w czwartek przekazany do Lęborka i aresztowany na trzy miesiące za udział w pobiciu i usiłowanie zabójstwa w Łebie.
Do drugiego napastnika, 39-letniego słupszczanina, antyterroryści weszli w piątek nad ranem. Mężczyzna ten usłyszał zarzuty pobicia oraz narażenia pokrzywdzonej kobiety na ciężki uszczerbek na zdrowiu. 39-letni mężczyzna został aresztowany w piątek, również na trzy miesiące.
Obaj aresztowani nie przyznają się do zarzutów.

Z monitoringu wynika, że w Łebie było dwóch napastników. Jednak policjanci pracują nad zatrzymaniem kolejnej osoby, która ma związek ze zdarzeniem.

Czytaj także: Artur W. aresztowany na trzy miesiące za udział w bójce

Artur W. aresztowany na trzy miesiące za udział w bójce

Wideo

Dodaj ogłoszenie