Boks: Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tczewie

Rafał Szymański
Młodzi pięściarze z KS Damnica zapewne będą chcieli pójść w ślady swojego kolegi Marka Jędrzejewskiego, który niedawno zdobył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów. Fot. Łukasz Capar
Trzech zawodników KS Damnica w weekend boksować będzie w Tczewie. Odbędą się tam strefowe eliminacje do XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Szkoleniowiec Antoni Pałucki zabiera ze sobą następujących zawodników: w wadze do 54 kg Przemysława Runowskiego, do 57 kg Mateusza Malinowskiego i do 60 kg Mateusza Michalskiego.

- Przemek ma jechać, ale jego występ stoi pod znakiem zapytania. Nabawił się anginy - komentuje Pałucki. Runowski niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski juniorów, w barwach, w której wystąpił w meczu Polska - Niemcy. W Koninie biało-czerwoni wygrali 15:5, Runowski wygrał swoją walkę.

W Tczewie zmagania trwać będą dwa dni, a do finałów XV OOM awansują tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii.