Bracia Zabłoccy z Miastka wicemistrzami Polski w zapasach

Andrzej Gurba
Bracia Zabłoccy z Miastka wicemistrzami Polski w zapasach ZKS Miastko
W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 20) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 134 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowali bracia Zabłoccy. Piotr wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 82 kg, a Paweł w wadze do 87 kg.

Piotr Zabłocki (82 kg) przez turniej szedł „jak burza”. Pierwsze trzy walki wygrał ze swoimi przeciwnikami wysoko na punkty. A byli to: Szymon Ogórek (Agros Zamość), Arsen Mkrtchyan (Unia Racibórz) i Aleksander Płatek (Agros Żary). Dopiero w finale miastecki zapaśnik musiał uznać wyższość Szymona Szymonowicza - zawodnika z Cementu Gryf Chełm, który jest aktualnym reprezentantem Polski, uczestnikiem ME I MŚ juniorów z 2018 roku. P. Zabłocki przegrał z nim na punkty 2:6.

Paweł Zabłocki w kategorii wagowej do 87 kg stoczył łącznie 4 walki. Ciężką przeprawę miał w walce półfinałowej, którą wygrał z bardzo silnym zawodnikiem z AZS-AWF Warszawa - Kamilem Bartosiewiczem. (zwyciężył przy remisie 4:4, ponieważ akcja zawodnika z Miastka była wyżej oceniona - rzut na plecy za matę za 4 pkt). W finale Paweł Zabłocki przegrał z Michałem Dybką (PTC Pabianice) przez położenie na łopatki. Michał Dybka jest aktualnym reprezentantem Polski, piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko w klasyfikacji drużynowej zajął 10. miejsce.

- Plan na te zawody został zrealizowany w 100 procentach. Jest widoczny progres u naszych juniorów. Piotrek w ubiegłym roku był trzeci, natomiast Paweł nie miał jeszcze medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów – komentuje Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników.

Należy nadmienić, że wychowankowie Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko także mieli udane występy w mistrzostwach. FIlip Petrończak startujący w kategorii wagowej do 67 kg wywalczył brązowy medal, a Jacek Kazimierczak był ósmy.
Po udanym starcie, bracia Zabłoccy, otrzymali powołania do kadry narodowej juniorów.