Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brakuje krwi w stacjach krwiodawstwa. Krwiodawcy boją się o własne zdrowie

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
W stacjach krwiodawstwa i krwiolecznictwa brakuje krwi. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku apeluje do honorowych dawców oraz do wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną o oddawanie krwi i jej składników. Jest ona potrzebna szczególnie małym pacjentom z oddziałów hematologii i onkologii w całej Polsce, ale nie tylko. Szpitale wciąż pracują, a lekarze operują.

W Słupsku, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo dawcom zorganizowano trzy wejścia, tak, aby ludzie mieli ze sobą jak najmniejszy kontakt. I tak, wejście dla dawców krwi znajduje się od strony Placu Powstańców Warszawy, wejście dla kierowców transportu krwi i jej składników od ulicy Szarych Szeregów, a wejście dla pracowników Centrum od strony od ulicy Szarych Szeregów. Wszystkie osoby wchodzące do Centrum są zobowiązane do dezynfekcji rąk dodatkowo wykonywany jest pomiar
temperatury ciała.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku przyjmuje dawców w odnowionej przestrzeni swojej siedziby.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku przyjmuje d...

- Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bo krew jest teraz bardzo potrzebna. To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie” - z takim apelem zwracają się do nas pracownicy Centrum.

Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Grupa krwi nie ma znaczenia, choć największe braki dotyczą grupy krwi 0 Rh+ i 0 Rh-.

Zobacz także: Odnowiona siedziba Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza