Brązowy medal dla Emilii Skawińskiej

(mars)
Kolarstwo - Mistrzostwa Polski

W Częstochowie rozgrywane były kolarskie mistrzostwa Polski.
W jeździe indywidualnej na czas kobiet na dystansie 21 km czołowe miejsca zajęły zawodniczki grupy zawodowej Bonda-Łukowski. Triumfowała Bogumiła Matusiak, trzecią lokatę zajęła Monika Tyburska, czwarta była Anna Sipurzyńska, a piąta Małgorzata Wysocka.
Dominację zawodowych cyklistek przełamała tylko Joanna Ignasiak (Górnik Wałbrzych), która zdobyła "srebro". W klasyfikacji orliczek (do 23 lat) tytuł mistrzowski zdobyła J. Ignasiak, srebrny medal - A. Sipurzyńska, a "brąz" - Emilia Skawińska z KK Zdzich-Bud Ziemia Darłowska (w klasyfikacji generalnej była szósta). W "czasówce" startowała również juniorka Katarzyna Nawrocka z KK Nawrocki Ziemia Darłowska, która w klasyfikacji open zajęła 12. miejsce.
Jazdę indywidualną na czas mężczyzn (41,6 km) wygrał Krzysztof Szafrański (CCC Polsat). Drugie miejsce zajął Wojciech Pawlak (Mikomax Browar Staropolski Łódź), a trzeci był Marcin Sapa (Ambra). W rywalizacji orlików zwyciężył Błażej Janiaczyk (TKK Pacyfic), a Artur Szarycz z KK Ziemia Darłowska uplasował się na 19. pozycji.
Podczas sobotnich wyścigów ze startu wspólnego o medale MP rywalizowali orlicy i kobiety. Złote medale zdobyli Daniel Okruciński (Pacyfic) i B. Matusiak. Artur Szarycz, który w tym roku jeździ w amatorskim klubie francuskim, spisał się bardzo dobrze i na dystansie 179 km zajął 7. miejsce.
Kobiety rywalizowały na dystansie 112 km. Już na początku wyścigu od peletonu odjechało pięć zawodniczek grupy Bonda-Łukowski. W końcówce wyścigu od tej grupy "oderwała" się B. Matusiak i po raz dwudziesty wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Kolejne miejsca, ze stratą 49 sekund, zajęły: 2. Monika Tyburska, 3. Paulina Brzeźna, 4. Małgorzata Wysocka, 5. Anna Sipurzyńska. Następna grupa zawodniczek przyjechała na metę ze stratą ponad pięciu minut. Szóstą lokatę zajęła Beata Jasińska (Krokus Mazur Barczewo), a siódma była Emilia Skawińska. Katarzynę Nawrocką sklasyfikowano na 15. pozycji. W rywalizacji orliczek triumfowała P. Brzeźna przed A. Sipurzyńską, B. Jasińską i E. Skawińską.