Brązowy medal na olimpiadzie zdobyła lęborczanka Aleksandra Filipowicz

Najlepsze zawodniczki w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw XXVIII OOM w Tarnowie. Na podium: Karolina Gogol (nr 2), Maja Gawenda (nr 1), Aleksandra Filipowicz (nr 3) Fot. Lider Amicus Lębork
Od wielu lat Lębork słynie z bardzo dobrego szkolenia strzeleckiego. Dowodem na to jest brązowy medal w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Zdobyła go Aleksandra Filipowicz. Było to podczas XXVIII OOM. Trenerem brązowej medalistki jest Robert Biczkowski. Gratulacje dla strzelczyni i trenera.

Pozytywnie zaprezentowali się przedstawiciele strzelectwa, którzy reprezentowali barwy Lidera Amicusa z Lęborka. Było to w zakończonych finałach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Tarnowie (województwo małopolskie). Trzeba dodać, że ta impreza uważana jest za oficjalne mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

Medal brązowy w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw wywalczyła Aleksandra Filipowicz, która wynikiem 566 punktów poprawiła swój rekord życiowy. Medal srebrny wystrzelała Karolina Gogol z Kalibra Białystok (572 punkty). Złoty medal z nowym rekordem Polski (582 punkty) zdobyła Maja Gawenda z Piasta Bieruń. W karabinie pneumatycznym A. Filipowicz zajęła dwudzieste drugie miejsce z wynikiem 496,8 pkt.

Udany start odnotował Patryk Erni, który w karabinie sportowym trzy postawy wystrzelał 552 punkty. Ten wynik nie dał jemu podium, ale zapewnił czwartą lokatę, która nie jest lubiana przez sportowców. W karabinie pneumatycznym P. Erni był czternasty - 489,9 pkt.
Debiutująca w tak dużej imprezie Karolina Dąbrowska, startująca w konkurencjach pistoletowych, zajęła dwudziestą pierwszą pozycję w pistolecie sportowym oraz dwudziestą drugą lokatę w pistolecie pneumatycznym. Dla tej zawodniczki uzyskanie awansu do finału XXVIII OOM należy już uznać za sukces, a przecież w obydwu konkurencjach była na miejscach punktowanych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

- Występy swoich podopiecznych na tarnowskich obiektach strzeleckich uważam za udane. W klasyfikacji klubowej na czterdzieści siedem klubów Lider Amicus Lębork uplasował się na dziesiątym miejscu w Polsce. Ponadto dołożyliśmy również cegiełkę do zajęcia siódmej lokaty przez województwo pomorskie - stwierdził trener Robert Biczkowski, twórca wielu sukcesów lęborskiego strzelectwa.