Brda i Pogoń w półfinałach Pucharu Polski

Dwa zespoły z naszego regionu przeszły do piłkarskich półfinałów Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego.

Prime Food Brda Przechlewo wygrała w Nowym Dworze Gdańskim z Żuławami 1:0 (0:0), po golu Michała Wirkusa.

Pogoń Lębork wygrała w rzutach karnych w Luzinie z GOSRiT-em 5:4, po dogrywce było 2:2. Gole dla Pogoni zdobywali Gracjan Miszkiewicz i Maciej Wardziński.

Do dalszych gier przeszły także Polonia Gdańsk i Arka II Gdynia.

W 1/4 piłkarskiego Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego zanotowano wyniki: Żuławy Nowy Dwór Gdański - Prime Food Brda Przechlewo 0:1 (0:0), GOSRiT Luzino - Pogoń Lębork po rzutach karnych 4:5 (2:2 po dogrywce i po regulaminowym czasie, do przerwy 1:2), GKS Przodkowo - Arka II Gdynia 2:3 (2:3), Polonia Gdańsk - Powiśle Dzierzgoń 3:1 po dogrywce (w regulaminowym czasie 1:1, do przerwy 0:0). Zwycięzcy awansowali do półfinałów, które zaplanowane są na 1 czerwca (środa).