Brda pokonała Jantara (wideo). Awans Korala

Mariusz Surowiec
Brda pokonała Jantara w Kępicach.
Brda pokonała Jantara w Kępicach. MG
Na neutralnym terenie w Kępicach zagrały zespoły Jantar Ustka i Prime Food Brda Przechlewo w finale okręgu słupskiego Pucharu Polski. Zwyciężyli piłkarze z Przechlewa 2:1 (0:0).

Aby upatrywać faworyta w finałowej potyczce wystarczy zerknąć na ligową tabelę. W niej na prowadzeniu ustczanie, którzy od początku rozgrywek nie przegrali jeszcze meczu, a w ostatniej ligowej kolejce urządzili sobie popis strzelecki, wygrywając w Jezierzycach z tamtejszą Stalą 7:0. Brda w swoim ostatnim ligowym meczu uległa na własnym boisku Startowi Miastko 1:2. Zespoły z Ustki i Przechlewa zmierzyły się w lidze jesienią. Wówczas po 45 minutach Jantar prowadził 2:0. W drugiej połowie przycisnęli goś­cie. Strzelili nawet bramkę i zwycięstwo Jantara do ostatniego gwizdka nie było pewne.

Pierwsza połowa wczorajszego spotkania była bardzo nerwowa w wykonaniu obu ekip. Brda umiejętnie się broniła, nie pozwalając ustczanom rozwinąć skrzydeł. Szybkie piłki kierowane na skrzydła, gdzie operował Damian Waś nie dochodziły do adresata. Jantar w początkowej fazie gry nie potrafił sobie poradzić z agresywnym pressingiem Przechlewa. Z czasem lekką przewagę wywalczyli sobie jantarowcy, którzy stworzyli najgroźniejszą sytuację w pierwszej odsłonie.

Tuż po pierwszym gwizdku drugiej połowy rzut rożny na pierwszego gola spotkania zamienił Radosław Terefenko. Ustczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia. Chwilę potem do wyrównania doprowadziła Brda. Strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Wirkus.

W 93. minucie Jantar miał stuprocentową sytuację, aby strzelić gola na wagę zwycię­stwa, ale ustczanom ta sztuka się nie udała i potrzebna była dogrywka. W 117. minucie decydującego gola strzelił Mateusz Bartel i to jednak Brda mogła cieszyć się z pucharu.

Jantar Ustka - Prime Food Brda Przechlewo 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Terefenko (47), 1:1 M. Wirkus (55), 1:2 Bartel (117).

Jantar: Rusakiewicz (46 Wilhelm), Cudziło, Łukasik, Rzadkiewicz (81 Wróbel), Kozera, Granosik, Piechowski, M. Mytych, Jaskólski (67 Kopciński), Terefenko (100 Staszczuk), Waś (cz. k.).

Prime Food Brda: Tandecki, G. Wirkus (46 Szumacher, cz. k.), Pilarski, Wąsik, Orłowski, M. Szopiński (98 Bartel), Haziak, M. Wirkus, Chrapkowski, Czarnotta (89 Gleb), Kraska (111 Kowcun).

Awans Korala Dębnica do półfinału rozgrywek

W ramach 1/4 finału PP w okręgu gdańskim MKS Władysławowo podejmował Korala Dębnica.

Gospodarze nie sprostali trzecioligowcom i przegrali 0:4. Tym samym dębniczanie awansowali do półfinałowej rywalizacji. Pierwsze minuty wczorajszego meczu przebiegały na wzajemnym badaniu sił. Gra odbywała się w środkowej strefie boiska. MKS częściej był w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę zaczęli przejmować goście i to oni dyktowali warunki gry. Tuż, tuż przed przerwą solową akcję zainicjował Andrzej Kierski i swój rajd zakończył celnym strzałem do władysławowskiej bramki. W drugiej połowie dominacja dębniczan nie podlegała dyskusji i udokumentowana została jeszcze trzema golami.

MKS Władysławowo - Koral Dębnica 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Andrzej Kierski (44), 0:2 Arkadiusz Reca (46), 0:3 Arkadiusz Wódkiewicz (56), 0:4 Szymon Gibczyński (76).

Koral: Kuć, Szopiński, Kowalczyk, Kubiszewski, Reca, Lewandowski, Kierski (60 Gołuński), Kaczmarek, Steinborn, Szymon Gibczyński, Arkadiusz Wódkiewicz.