Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Brudna kampania. Niszczą banery. Ktoś rzucił koktajlem Mołotowa (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Polityczna brudna banerowa wojna w powiecie bytowskim. Niszczone są materiały wyborcze przedstawiające Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. Pojawiły się także wulgarne napisy na chodnikach. W Barnowie użyto nawet koktajlu Mołotowa. Policja szuka sprawców.

Wojciech Duda, powiatowy radny PiS informuje o kilkunastu przypadkach niszczenia banerów wyborczych i innych aktach. Szczególnie zbulwersowany jest użyciem butelki z łatwopalnym materiałem. – Na budynku w Barnowie w gmnie Kołczygłowy powieszono baner prezydenta Andrzeja Dudy. W nocy obrzucono go koktajlem Mołotowa. W budynku mieszkają cztery rodziny. Tylko dzięki opatrzności Bożej nie doszło do pożaru budynku, obok stały samochody mieszkańców. Pytanie moje brzmi: do czego ci ludzie się jeszcze posuną?! W powiecie bytowskim ostatniej nocy zniszczono nam (pocięto, zerwano) około 25 banerów w gminie Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Trzebielino – informuje Wojciech Duda. Do takich aktów doszło także w gminie Parchowo i Bytów.

Jerzy Barzowski, radny wojewódzki PiS z kolei opowiada o nocnym włamaniu na teren swojej posesji. – W nocy czterech opryszków w kominiarkach wdarło się na moją posesję i próbowali z balkonu zdjąć baner prezydenta Dudy. Zdołali go tylko uszkodzić. Dzisiejszej nocy zginęło około 10 banerów. Zgłosiłem to na policję. Mam nadzieję, że kiedyś wpadną. Jest już kilka śladów – mówi Jerzy Barzowski.

Mateusz Morawiecki w niedzielę 21 czerwca przyjechał do Słupska.

Premier Morawiecki w Słupsku. Wiec wyborczy i zapowiedź inwestycji

Z kolei Leszek Waszkiewicz, starosta bytowski informuje o zniszczeniu banerów Rafała Trzaskowskiego. - Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP, dużo mówi o pojednaniu narodowym i nowej międzyludzkiej solidarności. Niestety nie wszystkim to się podoba. Swoją nienawiść i brak kultury - tej politycznej i tej osobistej, ujawniają niszcząc, chronione prawem, banery i plakaty wyborcze. Tak stało się między innymi w Rokitach, Tuchomiu, Miastku, czy Bytowie – oznajmia Leszek Waszkiewicz.
Dodajmy, że dochodzi także do kradzieży banerów obu kandydatów. Z kolei w Miastku pojawiły się na chodnikach wulgarne napisy na temat PiS.

Bytowska policja prowadzi postępowania w sprawie niszczenia i kradzieży banerów. Na razie pod kątem wykroczeń (grzywna do 5 tys. zł). W przypadku zakwalifikowania takiego działania jako przestępstwa (wartość banerów, zamiar sprawcy) w grę wchodzi odpowiedzialność karna (od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności).

Osobne postępowanie dotyczy użycia w Barnowie butelki z łatwopalną cieczą. Baner został nadpalony.

Zobacz także: Premier Morawiecki w Słupsku. Wiec wyborczy i zapowiedź inwestycji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza