Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 - 1 Korona Kielce

0 1 połowa

Korona Kielce

1

0 1 połowa

• To tyle z Niecieczy, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na kolejne relacje live z Ekstraklasy, tylko w Gol24.pl!

• Słaby mecz oglądaliśmy w Niecieczy, piłkarze nie dopasowali się do świetnych warunków atmosferycznych. Druga połowa była trochę lepsza niż pierwsza, padł zwycięski gol, ale nie mógł on jednak przesłonić nam słabości tego spotkania. Termalica prawdopodobnie pogrzebała swoje szanse na grupę mistrzowską, musi teraz liczyć na wyniki innych.

• Koniec meczu, Korona wygrywa w Niecieczy z Termaliką 1:0 po bramce Kamila Sylwestrzaka w 73. minucie!

• Mogło być po meczu! Airam Cabrera w wyniku rykoszetu od jednego z obrońców dostał piłkę w polu karnym, mógł sam pokusić się o strzał, ale zdecydował się oddać piłkę koledze i zrobił to niecelnie!

• Ciężko powiedzieć, czemu arbiter przedłużył drugą połowę aż o 240 sekund, bowiem Termalica wcale nie jest blisko wyrównania.

• Sędzia Tomasz Musiał przedłużył spotkanie aż o cztery minuty.

• Bardzo mocny strzał Sebastiana Ziajki z dystansu, ale piłka przelatuje ponad poprzeczką bramki Treli.

• Jeszcze jedna kartka dla gospodarzy, dostaje ją Mateusz Kupczak za przerwanie niezwykle groźnej kontry Korony - tu mogło być 0:2, dlatego nikt nie będzie mieć do niego pretensji.

• Ostatnia roszada, Vladislavs Gutkovskis zastępuje zmęczonego Bartłomieja Babiarza.

• Szykuje się także ostatnia zmiana w Termalice, a zarazem ostatnia w tym meczu.

• Na ostatnie minuty Vanja Marković zmienia Siergieja Pilipczuka.

• Dalibor Pleva zdecydował się dośrodkować piłkę w pole karne gości z pominięciem drugiej linii, pomysł jednak nie skończył się dobrze dla obrońcy, dogranie nie trafiło do żadnego z zawodników.

• Sytuacja póki co wygląda tak, że to gospodarze utrzymują się przy piłce, ale ma to miejsce przy linii środkowej, nie potrafią przedrzeć się w pole karne Korony.

• Póki co wszystko wskazuje na to, że Koronia uda się zrewanżować za porażkę na stadionie w Kielcach na jesieni. Termalica wciąż nie przeprowadza szarży na bramkę.

• Druga zmiana w Termalice, Patrik Misak był zawodnikiem kontuzjowanym i teraz opuszcza boisko, pojawia się na nim Wołodymyr Kowal.

• Przerwa w grze, dwaj zawodnicy zderzyli się w walce o piłkę i są teraz opatrywani przez lekarzy.

• Dopiero teraz Vladislavs Gabovs zmienia Elhadjiego Pape Diawa.

• Ta bramka wyraźnie podłamała gospodarzy, nie zanosiło się na to trafienie. Termalica bardzo powoli zabiera się do odrabiania strat.

• Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny trafia na głowę Bartosza Rymaniaka, ten przenosi piłkę na nogę Sylwestrzaka, który trafia do bramki obok bezradnego Nowaka!

• GOOOOOOL!!! KAMIL SYLWESTRZAK!!! KORONA PROWADZI 1:0 W NIECIECZY!!!

• Ogromna kontrowersja w polu karnym Termaliki, Airam Cabrera domaga się odgwizdania jedenastki przez sędziego, wydaje się, że był faulowany przez Sebastiana Nowaka, arbiter pozostaje nieugięty!

• Bartłomiej Babiarz ukarany żółtą kartką, faulowany Nabil Aankour. Zawodnik z francuskim obywatelstwem powoduje dzisiaj mnóstwo przewinień gospodarzy.

• Na boisku zamelduje się także za moment Vladislavs Gabovs.

• Dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka z prawego narożnika boiska pada łupem Sebastiana Nowaka.

• Łukasz Sierpina zmienia Bartłomieja Pawłowskiego, były zawodnik Widzewa był dziś niewidoczny, bardzo dyskretny występ.

• Za moment nastąpi także roszada w ekipie gości.

• Bartłomiej Smuczyński zastępuje Jakuba Biskupa, nowym kapitanem Termaliki jest Pavol Stano.

• Za moment na boisku pojawi się Bartłomiej Smuczyński.

• Blisko Korona! Bartłomiej Pawłowski dośrodkowuje z rzutu rożnego i Radek Dejmek uderza głową tuż obok bramki!

• Drugi celny strzał w tym meczu i pierwszy w wykonaniu gospodarzy, Jakub Biskup uderza z woleja w lewy róg bramki, robi to jednak również w sposób niezbyt efektowny i problemów nie miał Dariusz Trela.

• Wydawało się, że oglądamy żywszy fragment spotkania, a piłkarze ponownie spuścili z tonu.

• Jakub Biskup upomniany żółtą kartką za przerwanie kontry przez nieprzepisowe potraktowanie Nabila Aankoura.

• Najgroźniejsza sytuacja w tym meczu - Patrik Misak zostaje zablokowany przed polem karnym, gospodarze ładnie rozegrali tą akcję, Korona miała dużo szczęścia!

• Fatalne zachowanie Airama Cabrery, który wychodził sam na sam z bramkarzem, ale dał się wyprzedzić Putiwcewowi, który w podręcznikowy sposób odebrał mu piłkę. Zawodnik Korony był na spalonym, czego nie odnotował sędzia.

• Siergiej Pilipczuk oddaje pierwszy strzał w światło bramki, słabe uderzenie w środek bramki bez najmniejszych problemów łapie Sebastian Nowak.

• Żółta kartka dla Artema Putiwcewa, reprezentant Ukrainy nawet nie protestował przy decyzji arbitra Tomasza Musiała.

• Posiadanie piłki wciąż na korzyść gospodarzy - 61% do 39%. W strzałach 3:3, wciąż jednak bez ani jednego celnego uderzenia na bramkę.

• Nabil Aankour chciał zaskoczyć Dalibora Plevę efektownym dryblingiem, ale prawy obrońca beniaminka Ekstraklasy nie dał się zaskoczyć i przejął piłkę.

• Jakub Biskup świetnie zagrał prostopadle do Mateusza Kupczaka, zawodnik Termaliki dobrze pilnowany przez obrońcę wywalczył jedynie rzut rożny, który nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści.

• Sędzia wznawia mecz, pierwszy gwizdek w drugiej połowie i przy piłce goście!

• Piłkarze już wracają na murawę stadionu.

• Już za moment wznawiamy grę!

• To było słabe 45 minut, piłkarze obu drużyn właściwie nie pokazali nic ciekawego. Jedyne okazje bramkowe były niecelnymi strzałami z dystansu. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie wyglądało to lepiej.

• Słabe dośrodkowanie na zakończenie pierwszej połowy i sędzia zaprasza zawodników do szatni.

• Jeszcze faulowany Dawid Plizga, pierwsza część meczu zakończy się po tej akcji.

• To już ostatnia minuta pierwszej połowy, sędzia prawdopodobnie nie przedłuży jej nawet o 60 sekund.

• Wojciech Kędziora odnalazł się z futbolówką na linii pola karnego, z tego miejsca uderzył o dwa metry za wysoko.

• Zbyt mocne dogranie Radka Dejmka w głąb szesnastki Termaliki, od bramki grę wznowi Sebastian Nowak.

• Co ciekawe, aż 80% ataków Słoników przebiega lewym skrzydłem! Ataki Korony są bardziej rozrzucone na całą szerokość boiska, choć oni też najczęściej wybierają lewą flankę.

• Nie wiadomo, co chciał osiągnąć Nabil Aankour, podejmując się próby przewrotki mniej więcej 25 metrów od bramki Sebastiana Nowaka, będąc dodatkowo pilnowanym przez obrońcę. Piłka trafia poza linię boczną...

• W ferworze walki o piłkę Sebastian Ziajka nieprzepisowo potraktował Siergieja Pilipczuka. Rzut wolny dla żółto-czerwonych przy linii środkowej.

• Po kolejnym kornerze dla Słoników ponownie problemy ze skuteczną interwencją gości, ostatecznie radzi sobie Elhadji Pape Diaw.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym kielczan, piłka trafiła na dalszy słupek do Dalibora Plevy, który pilnowany przez Kamila Sylwestrzaka w ciężkiej sytuacji z bliskiej odległości uderza niecelnie.

• Bartosz Rymaniak w niegroźnej sytuacji wybija futbolówkę na rzut rożny - powinien posłać ją celniej w kierunku golkipera.

• Kolejny raz uderzenie Misaka broni Dariusz Trela. Zawodnik Termaliki nie może dziś znaleźć sposobu na bramkarza Korony.

• Ekwilibrystyczna próba z dystansu w wykonaniu Bartosza Rymaniaka, ciężko nazwać to strzałem. Piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Nowaka.

• Mimo, że na nowym stadionie pada dużo bramek, to w Niecieczy wciąż bezbramkowo, mecz jakby się uspokoił.

• Posiadanie piłki to statystyka, w której przeważają gospodarze - jest aż 71% do 29% na korzyść Termaliki. W strzałach celnych zaś wciąż 0:0.

• Rafał Grzelak z pierwszą żółtą kartką w tym meczu, został ukarany za faul na Dawidzie Plizdze, który rozpędzał się z piłką.

• Pierwszy rzut rożny dla Termaliki po interwencji Radka Dejmka, krótko rozegrany stały fragment gry kończy się strzałem Patrika Misaka, uderzenie przelatuje obok bramki Treli.

• Tymczasem kibice obu drużyn wspólnie... obrażają Wisłę Kraków. To już chyba tradycja na stadionie w Niecieczy.

• Wejście nakładką Nabila Aankoura, z bólu zwijał się Bartłomiej Babiarz. Zawodnik Słoników będzie w stanie kontynuować grę, choć było to groźne zagranie.

• Kolejny stały fragment gry dla kielczan, tym razem spod linii bocznej. Zakończył się on wybiciem Dalibora Plevy poza linię boczną boiska, jednak dużo bliżej pola karnego.

• Piłka w siatce gospodarzy, na spalonym złapany Airam Cabrera, dobra decyzja sędziego, napastnik Korony był ustawiony za ostatnim w defensywie Termaliki Sebastianem Ziajką.

• Kibice w Niecieczy oburzeni, sędzia podyktował rzut wolny dla Korony w środkowej strefie boiska, kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Przytomne wyjście Dariusza Treli, który wychodzi niemal do boku pola karnego i przejmuje piłkę spod nóg Misaka.

• Dariusz Trela łapie dośrodkowanie Patrika Misaka, to była pierwsza ofensywna akcja gospodarzy w tym meczu

• Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka strzał oddaje Elhadji Pape Diaw, uderza jednak kilka metrów ponad popreczką - czarnoskóry zawodnik ma prawo być niezadowolony.

• Korona atakuje bardzo wysokim pressingiem, już przy linii końcowej. Daje to efekt w postaci rzutu rożnego po przejęciu piłki przez Nabila Aankoura.

• Pavol Stano wycofuje piłkę do bramkarza - obrońca całkiem niedawno był zawodnikiem właśnie Korony.

• Gramy, przy piłce Termalica Bruk-Bet Nieciecza!

• Minuta ciszy dla zmarłych piłkarzy za nami, możemy rozpoczynać spotkanie!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie, czas na tradycyjne przywitanie, za moment zaczynamy!

• Rezerwowi Korony: Zbigniew Małkowski, Vanja Marković, Marcin Cebula, Tomasz Zając, Łukasz Sierpina, Vladislavs Gabovs i Łukasz Sekulski.

• Rezerwowi Termaliki: Krzysztof Pilarz, Dawid Sołdecki, Tadeusz Foszmańczyk, Patryk Fryc, Bartłomiej Smuczyński, Vladislavs Gutkovskis i Wołodymyr Kowal.

• Temperatura wynosi około 11 stopni Celsjusza, wieje lekki wiatr - najlepsze możliwe warunki do rozegrania meczu. Liczymy, że piłkarze dostosują się do naszych oczekiwań... :-)

• Sporo kibiców pojawiło się dzisiaj na nowym stadionie w Niecieczy - warunki atmosferyczne zachęcają do przyjścia na stadion.

• Do meczu został niecały kwadrans, przypomnijmy więc ostatnie starcie obu zespołów. W Kielcach Termalica zwyciężyła 1:0, było to jedyne jak do tej pory spotkanie obu klubów w historii.

• Dzisiejszy pojedynek będzie jubileuszem Wojciecha Kędziory. Napastnik Słoników rozegra dzisiaj swój setny mecz w Ekstraklasie.

• Zagrożeni absencją w następnym ligowym spotkaniu Termaliki są Dalibor Pleva i Patrik Misak.

• Mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy ku pamięci pięciu zmarłych tragicznie zawodników Wólczanki Wólka Pełkińska.

• Do meczu zostało już tylko 40 minut, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią przedmeczową, którą znaleźć można tutaj.

• W swoich ostatnich meczach Termalica zremisowała w Gdańsku z Lechią 1:1, a Korona podzieliła się punktami z wiceliderem, Piastem Gliwice, również 1:1.

• Gospodarze wciąż są zamieszani w walkę o grę w grupie mistrzowskiej, muszą jednak liczyć na wieczorne zwycięstwo Legii nad Lechią, będą także musieli uporać się z Koroną. Goście mają już tylko iluzoryczne szanse na grę w górnej ósemce, do ósmej Jagiellonii tracą cztery punkty.

• Obie drużyny dzielą jedynie dwa punkty w tabeli, to Termalica zajmuje dziesiąte miejsce z 33 oczkami na koncie, Korona jest trzynasta i ma 31 punktów. Po dzisiejszym meczu sytuacja może się odwrócić.

• Przyjrzyjmy się sytuacji w tabeli Ekstraklasy.

• Dzisiejszy mecz sędziować będzie ekipa sędziowska pod przewodnictwem Tomasza Musiała z leżącego nieopodal Niecieczy Krakowa.

• W Niecieczy jest dziś ciepło i słonecznie, liczymy na to, że ta pogoda stanie się udogodnieniem dla piłkarzy obu drużyn i pomoże w stworzeniu dobrego widowiska.

• Sobota przynosi nam trzy mecze Ekstraklasy. O 15.30 obejrzymy spotkanie Termaliki z Koroną, o 18.00 rozpocznie się mecz Cracovii z Górnikiem Łęczna, a już o 20:30 Legia Warszawa podejmie przy Łazienkowskiej Lechię Gdańsk.

• Znamy już składy obu zespołów, za moment pojawią się w panelu po prawej stronie.

• Dzień dobry, już za około 75 minut Termalica Bruk-Bet Nieciecza podejmie na własnym terenie kielecką Koronę. Na to spotkanie zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak!