MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa chodników i dróg w gminie Miastko (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Przebudowa drogi w Słosinku
Przebudowa drogi w Słosinku Andrzej Gurba
Trwają prace przy budowie chodników w Miastku oraz dróg gminnych w Słosinku i Dretyniu.

Wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej przy ul. Maczka w Miastku. Obecnie trwają prace po lewej stronie - 216 metrów (wykonuje je firma Harat za 80 tys. zł). Miastecki ratusz ogłosił kolejny przetarg na wykonanie chodnika po prawej stronie przy tej ulicy.

Chodnik z kostki betonowej powstanie na odcinku 700 metrów przy ul. Podlaskiej w Miastku. Od ul. Kaszubskiej do ul. Gawędy) wykona go firma Harat z Miastka za 276 tys. zl. Kolejny odcinek – 290 metrów (od ul. Gawędy do ul. Kolejowej) zbuduje firma Arobud z Polanowa za 106 tys. zł. Chodniki powstaną po obu stronach jezdni.

Miastecki ratusz ogłosił także przetarg na budowę chodnika przy ul. Konstytucji 3 Maja w Miastku (62 metry) oraz budowę drogi w Świerznie (325 metrów). W tym ostatnim przypadku ofertę na wykonanie prac złożyła firma Harat – za 260 tys. zł.

Nowe drogi powstają w Dretyniu i Słosinku, z 50-procentowym dofinansowaniem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W Dretyniu wykonuje je za 1 mln 133 tys. zł firmsa Marbruk z Charzykowych, a w Stosinku za 850 tys. zł Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek z Przyborzyc.
W obu przypadkach zostanie wylana nowa asfaltowa nakładka. W Dretyniu od przystanku autobusowego do szkoły podstawowej, w Słosinku też mniej więcej od przystanku i dalej w dół w kierunku szkoły. W niewielkim zakresie poprawione zostaną chodniki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza