Budowa drogi DK21 Słupsk - Ustka. Zobacz postępy prac (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Mariusz Surowiec
Zakres rozbudowy dotyczy 13-kilometrowego odcinka DK 21 (od ulicy Handlowej w Słupsku do ronda w Ustce), leżącego na terenie miast Ustki i Słupska oraz gmin Ustki i Słupsk.
Zakres rozbudowy dotyczy 13-kilometrowego odcinka DK 21 (od ulicy Handlowej w Słupsku do ronda w Ustce), leżącego na terenie miast Ustki i Słupska oraz gmin Ustki i Słupsk. Łukasz Capar
Od kilku miesięcy trwają prace związane z remontem drogi DK21 między Słupskiem i Ustką. Sprawdziliśmy, jak wyglądają postępy prac na tej drodze.

Zakres rozbudowy dotyczy 13-kilometrowego odcinka DK 21 (od ulicy Handlowej w Słupsku do ronda w Ustce), leżącego na terenie miast Ustki i Słupska oraz gmin Ustki i Słupsk.

W ramach remontu DK21 zostaną wykonane:

  • nowa konstrukcja jezdni wraz z korektą łuków poziomych i pionowych
  • przebudowa skrzyżowań, w tym budowa czterech rond i montaż sygnalizacji świetlnej
  • na całej długości powstanie ciąg pieszo–rowerowy wraz z miejscami do odpoczynku dla użytkowników na odcinkach po obu stronach jezdni
  • powstaną nowe chodniki, drogi serwisowe i zatoki dla autobusów oraz miejsca do kontroli pojazdów przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego
  • we Włynkówku nowy most zastąpi starą przeprawę, zbudowane zostaną też trzy przepusty
  • zamontowane zostaną ekrany

Inwestorem przebudowy 13-kilometrowego odcinka DK 21 jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma Colas Polska wygrała przetarg z ofertą 123 mln zł. Projekt kosztował 2 mln zł, nadzór inwestorski – 6 mln zł, a odszkodowania za wyburzenia domów, zabudowań gospodarczych i wykup nieruchomości – 10 mln zł. Inwestycja jest realizowana z pieniędzy budżetu państwa.

Po przebudowie droga ma być bezpieczna. Nadal jednak będzie miała po jednym pasie w każdą stronę. Teraz nadszedł czas, by cierpliwie znosić remont i stosować się do tymczasowej organizacji ruchu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie