Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Budowa kładek nad Słupią w toku. Zobacz postęp prac [ZDJĘCIA]

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Do końca czerwca powinien zakończyć się etap wzmacniania podłoża pod widoczne już przyczółki pomostów. Jedną z pierwszych z kilku zaprojektowanych kładek będzie ta przy Baszcie Czarownic.

Rewitalizacja bulwarów nad Słupią w toku. W trzech miejscach nad rzeką widoczne są już prace polegające na wzmocnieniu podłoża pod budowę kładek. Mowa o rejonie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Młodzieżowym Domu Kultury. Pomost łączący dwie strony rzeki wyrośnie też przy Baszcie Czarownic i Białym Spichlerzu oraz Spichlerzu Richtera – Herbaciarni. Podłoże wykonywane jest w technologii mikropali samowiercących, co pozwala uniknąć uciążliwości związanych z wibracjami i hałasem typowych dla technologii pali wbijanych w podłoże.

Jak informuje UM Słupsk, przyjęte rozwiązanie pozwala też na zminimalizowanie drgań, które mogą mieć wpływ znajdującą się w sąsiedztwie zabytkową zabudowę. Unika się też hałasu młotów pneumatycznych. Ratusz zapewnia, że etap prac polegający na tworzeniu wzmocnień podłoża, zakończy się jeszcze w czerwcu, co z kolei umożliwi rozpoczęcie robót związanych z wykonaniem przyczółków obiektów mostowych oraz konstrukcji nośnych samych pomostów.
Aktualnie w pierwszej kolejności prace wykonywane są pod kładkę w pobliżu Baszty Czarownic. Po wykonaniu tych robót wykonywane będą mikropale dla kolejnych obiektów.

Wzmocnienie gruntu wykonywane będzie także dla pomostów nadbrzeżnych przy ulicy Szarych Szeregów na wysokości I Liceum Ogólnokształcącego oraz przebudowywanej kładki przy murach obronnych Miejskiej Biblioteki Publicznej i Młodzieżowego Domu Kultury.

Przypomnijmy, że budowa bulwarów rzeki Słupi odbywa się w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia”, który dotyczy Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Słupska. W ramach rewitalizacji zmodernizowano już kilka ulic w mieście Mowa o kwartale ulicy Długiej czy ulicy Mostnika. Rewitalizacja to też przebudowa i budowa nowych parków oraz zmierzająca powoli do końca budowa siedziby Teatru Nowego.

Zobacz także: Zobacz postępy prac na budowie ulicy Legionów Polskich oraz przebudowie sąsiedniej ulicy Zaborowskiej.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza