Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet dla mieszkańców. Rozpoczęła się piąta edycja

Redakcja
Spora część inwestycji w przyszłorocznym budżecie obywatelskim może być realizowana na  Zatorzu. W skali miasta, tak jak przed rokiem, przeważają jednak zadania zgłoszone przez szkoły
Spora część inwestycji w przyszłorocznym budżecie obywatelskim może być realizowana na Zatorzu. W skali miasta, tak jak przed rokiem, przeważają jednak zadania zgłoszone przez szkoły Krzysztof Piotrkowski
Rozpoczęła się piąta już edycja słupskiego budżetu partycypacyjnego. Do podziału są dwa miliony złotych. O pieniądze walczą w sumie 63 zadania.

Od poniedziałku można głosować na zadania ze słupskiego budżetu partycypacyjnego 2018. To już piąta edycja budżetu obywatelskiego. Podobnie jak przed rokiem rada miasta zadecydowała o przeznaczeniu dla mieszkańców dwóch milionów złotych. Na co zostaną przeznaczone te środki, zadecydują słupszczanie, wybierając do 25 września wśród 63 propozycji. W tej puli mieści się 11 przedsięwzięć infrastrukturalnych o charakterze ogólnomiejskim, 15 o zasięgu lokalnym i 37 zadań społecznych.

- W tym roku karta do głosowania wygląda trochę inaczej - informuje Monika Węgrzyn z Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Nie ma na niej nazw zadań. Głosowanie polega na wpisaniu na karcie numeru konkretnego zadania, który został przypisany do każdego projektu. Na stronie internetowej miasta **

www.slupsk.wybiera.pl

** oraz w punktach do głosowania można znaleźć listy zadań wraz z ich numerami.

Punkty do głosowania to głównie miejskie ośrodki, jak SOK czy MCK i szkoły. W każdym znajduje się urna, listy projektów wraz z ich numerami, opisy zadań i karty do głosowania.

Łącznie można oddać do pięciu głosów - po jednym na zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie i na zadanie lokalne (w dowolnym z okręgów) oraz trzy głosy na zadania społeczne.

- W tym roku podpisanie się na karcie papierowej oznacza zakreślenie oświadczeń o przetwarzaniu danych osobowych - podkreśla Monika Węgrzyn. - Nie ma zatem konieczności zakreślania tych oświadczeń. Natomiast w formie elektronicznej nie ma oczywiście podpisu, tylko właśnie zaznaczenie oświadczeń (bez tego nie odda się głosu) oraz zaznaczenie opcji „Nie jestem robotem”.

Na karcie do głosowania należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL i podpisać się. Uwaga, każdy z mieszkańców może złożyć tylko jedną kartę do głosowania, inaczej głosy uznane zostaną za nieważne. Głos nieważny jest również wtedy, gdy: wybierzemy więcej zadań niż jest możliwe łącznie do oddania, wpiszemy nasze dane nieczytelnie, nie podamy adresu zamieszkania lub numeru PESEL i nie podpiszemy się.

Ratusz zachęca do głosowania w internecie. Ułatwi to liczenie i przyspieszy ogłoszenie wyników, co zaplanowano na październik.

Wśród zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich głosować można na:

Remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 3
Sekundniki świetlne przy skrzyżowaniach
Remont placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 6
Boisko - Gimnazjum nr 5
Budowę urządzeń sportowo-rekreacyjnych na Zatorzu
Boiska przy ZSBiKU
Boiska przy ul. Zaborowskiej
Serce dla Słupska
Ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Wiejskiej
Budowę bieżni tartanowej i siłowni przy elektryku (ul. Szczecińska).

Zobacz także: Słupski Budżet Partycypacyjny 2017 (wyniki)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza