Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski 2022. Zobacz co zostanie zrealizowane

olo
Zmiany w rejonie kąpieliska w parku Trendla, bezpieczne przejście na ul. Deotymy czy parking przy ul. Zygmunta Augusta. Znamy wyniki głosowania na zadania w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Ponad 8,5 tys. słupszczan wzięło w głosowaniu na najlepsze pomysły zgłoszone przez mieszkańców w budżecie obywatelskim na przyszły rok. Z listy 35 wybrano 15 zadań, które w przyszłym roku mają doczekać się realizacji. W poniedziałek słupski ratusz ogłosił ich listę oraz pogratulował zaangażowanym społecznikiem i pomysłodawcom. Najwięcej, bo aż 4156 głosów przypadło na inwestycję, która ma odmienić kąpielisko w parku im. Józefa Trendla. W założeniu pojawi się tam plaża, przebieralnia, utwardzona droga i stoły.

Kolejnego etapu zmian doczeka się też park przy ul. Riedla, gdzie stanie wiata, zagoszczą ławostoły, ławki i hamaki. Będzie też nowy ciąg pieszy oraz nasadzenia.

Obywatelskie zmiany czekają też Zatorze, a konkretnie teren za budynkiem Zygmunta Augusta 74. W tym miejscu utwardzi się nawierzchnia pod ekologiczny parking.

Przyszłoroczy budżet przyniesie też przebudowę przejścia dla pieszych na ulicy Deotymy. O wybudowanie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej z detekcją pieszych skutecznie zawalczyli uczniowie i nauczyciele z V LO. Dodatkowo wykonane zostaną tu piktogramy termoplastycznych na jezdni określających ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

Nowa sygnalizacja pojawi się też na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Łotewskiej oraz Kaszubskiej i Norweskiej.

Stojaki rowerowe, tablica informacyjna, drogowskazy i zagospodarowanie ul. Starzyńskiego w kwietniki i słupki blokujące to zadanie, na które z pewnością zagłosowali nie tylko rowerzyści. Jego częścią jest też wykonanie dokumentacji na wykonanie bezpiecznego przejazdu z ul. Wojska Polskiego do ul. Starzyńskiego.

Poprzednie edycje budżetu partycypacyjnego odmieniły boisko przy słupskim elektryku. Teraz wyrosnąć mają tam poręcze, równoważnia i specjalna klatka nawiązujące do programu Ninja Warior.

Obok twardych inwestycji w infrastrukturę są też te społecznie. W przyszłym roku nie zabraknie letnich koncertów w ramach projektu Garden Party i Karola. Ekonomik zorganizuje piknik rodzinny połączony z biegiem, a Schron przy ul. Andersa ściągnie do siebie hip-hopowców. Słupszczanie będą mogli też wziąć udział w kreatywnych zajęciach m.in. z ceramikarni, cieszyć się kolejną odsłoną Lata na Nowobramskiej, zajęciami z lekkoatletyki i kursem samoobrony dla kobiet. W budżecie zaplanowano też środki na sterylizacje zwierząt właścicielskich.

- Cieszymy się, że budżet obywatelski zagościł na stałe w naszej świadomości - podkreśla Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Świadczy bardzo duża liczba osób, które wzięły udział w tegorocznym głosowaniu. O ile ubiegłym roku w głosowaniu wzięło udział 5984 słupszczan, to w tym roku ta liczba wzrosła o 40 proc.

Dodamy, że zadania wybierano tylko elektronicznie, choć można było liczyć na pomoc w tym zakresie wśród urzędników.

Wybrane przez mieszkańców zadania pochłoną 2,9 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza