Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski w Lęborku. Można głosować na projekty

Sylwia Lis [email protected]
Trwa druga edycja budżetu obywatelskiego w Lęborku. Rozpoczyna się głosowanie. Jest aż dwadzieścia siedem projektów.
Trwa druga edycja budżetu obywatelskiego w Lęborku. Rozpoczyna się głosowanie. Jest aż dwadzieścia siedem projektów. Sylwia Lis
Komisja do spraw przeprowadzenia konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego podjęła decyzję o umieszczeniu w bazie projektów do głosowania 27 wniosków złożonych w ramach drugiej edycji.

Spośród 34 zgłoszonych projektów sami wnioskodawcy wycofali cztery, jeden projekt został odrzucony z przyczyn formalnych, dwa nie przeszły pozytywnie oceny merytorycznej.

Aby oddać głos na jakiś projekt, trzeba pójść do:
Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, ul. Olimpijczyków 31 (Pływalnia Miejska Rafa, lokal przystosowany do głosowania dla osób niepełnosprawnych) w dniach 1, 2 i 3 kwietnia od godz. 9 do godz. 16,

Urzędu Miejskiego, ul. Armii Krajowej 14 (dawna RESURSA): w dniach 7, 8, 9 i 10 kwietnia od godz. 9 do godz. 15.30 oraz w 11 kwietnia (sobota) od godz. 10 do godz. 15, a także 13, 14 i 15 kwietnia od godz. 9 do godz. 18.30.

Zobacz także Mieszkańcy Lęborka już drugi raz mogą zgłosić projekty do Budżetu Obywatelskiego

Przypominamy, że w głosowaniu mogą brać udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Lęborka wpisani do rejestru wyborców. Wydanie karty do głosowania następuje po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Głosujący wybiera maksymalnie dwa jego zdaniem najważniejsze projekty.

A jakie mieszkańcy złożyli propozycje? Bardzo różne. Są między innymi: plac sportów miejskich w parku Michalskiego, tor wrotkarski mający charakter ogólnodostępny usytuowany wokół stawu w parku Chrobrego, modernizacja strzelnicy pneumatycznej klubu strzeleckiego, budowa przy LCK Fregata parkingu dla samochodów osobowych i autobusu.

Jest także projekt postawienia ławeczki Paula Nipkowa w centrum miasta na ulicy Staromiejskiej, niedaleko kamienicy, w której urodził się twórca telewizji, program profilaktyki wad postawy i promocji zdrowego stylu życia dzieci w wieku 5-10 lat z zastosowaniem innowacyjnej metody komputerowej czy budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych (wyniesionego) w obrębie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Czołgistów (między piekarnią-cukiernią Janca a sklepem mięsnym Gzella).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza