Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bukiet Feministów 2016. Kto jest słupskim feministą? (zdjęcia)

Aleksandra Chacińska
Aleksandra Chacińska
Cezary Śmigulski z córką Melanią.
Cezary Śmigulski z córką Melanią. Tomasz Keler
W ramach II Słupskiego Kongresu Kobiet, który odbędzie się w Ustce zorganizowano akcję „Bukiet feministów 2016”. Organizatorzy chcą pokazać sylwetki różnych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wspierają kobiety na co dzień.

12 marca (sobota) startuje II Słupski Regionalny Kongres Kobiet. Wszyscy chętni wciąż mogą się zarejestrować poprzez dedykowaną stronę internetową. Za nami Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji po raz drugi ruszyła akcja „Bukiet feministów 2016”, której celem jest zachęcenie mężczyzn do wspierania kobiet nie tylko w postaci miłego gestu, jakim jest podarowanie kwiatów, ale przede wszystkim codziennego partnerstwa.

Akcja polega na zaprezentowaniu różnorodnych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wspierają kobiety na co dzień, opiekują się dziećmi, wykonują obowiązki domowe, obalają stereotypy, dzielą się władzą i wpływem z paniami.

- Tym razem zależało mi, aby pokazać, że dane wyraźnie wskazują, iż sytuacja kobiet, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, jest wciąż bardzo trudna. Uchwyciliśmy kilku mężczyzn w swoich codziennych działaniach, które choć pozornie zwyczajne, absolutnie mogą zmienić tę sytuację i pomóc kobietom - mówi pomysłodawczyni akcji Marta Makuch, szefowa Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Podsumowanie akcji nastąpi 12 marca, podczas Kongresu Kobiet w Ustce w ramach panelu „Bukiet feministów”. W ramach panelu prym będą wieść zaproszeni panowie. Gośćmi wydarzenia i prowadzącej Marty Makuch będą: Janusz L. Wiśniewski, Krzysztof Śmiszek, Dawid Wawryka, Piotr Merecki i Maciej Maraszkiewicz.

Wśród wielu poruszanych tematów panowie będą pytani o to, czy możliwe jest być feministą? Rozwikłają kontrowersję tego pojęcia i realia jego funkcjonowania.

- Bardzo ważnym aspektem tej akcji jest refleksja, że dyskryminacja i przemoc, dotyka nie jakieś anonimowe kobiety, ale nasze żony, matki, córki, sąsiadki, koleżanki z pracy. Warto się zastanowić czy tego chcemy dla swoich bliskich, czy może postaramy się coś z tym zrobić, jakoś zareagować na tę niesprawiedliwość? - dodaje Marta Makuch.

BUKIET FEMINISTÓW 2016 from Tomasz Keler on Vimeo.

Zobacz także:

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza