MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bulwary nad Słupią prawie gotowe, ale nieposprzątane. Przepełnione kosze na śmieci i poprawki

olo
Do końca marca potrwają prace budowalne na bulwarach w Słupsku. Na ostatnie poprawki jest jeszcze czas. Posprzątać nad rzeką trzeba już dziś.
Do końca marca potrwają prace budowalne na bulwarach w Słupsku. Na ostatnie poprawki jest jeszcze czas. Posprzątać nad rzeką trzeba już dziś. Krzysztof Piotrkowski
Dwa tygodnie zostały do formalnego zakończenia prac rewitalizacyjnych na bulwarach nad Słupią. Choć większość robót zrealizowano, to niewiele czasu pozostało na sfinalizowanie nasadzeń, montaż oświetlenia i ostatnie prace budowlane. Trzeba też posprzątać.

Jedna z najważniejszych inwestycji rewitalizujących zbliża się do końca. Choć terminy gonią, a większość prac została wykonana, to wciąż lista zadań do wykonania zawiera kilka punktów. Poprawki nawierzchni drewnopodobnej przy baszcie zostały już zinwentaryzowane. Wybrakowane elementy zgodnie z zapowiedziami będą wymienione do końca miesiąca. Ułożenia wymaga też sąsiedni ciąg z płyt kamiennych, co powinno zająć chwilę. Krawężniku i podbudowa już są. W toku jest montaż iluminacji. Oświetlenie zyskuje nie tylko nawierzchnia. Za chwilę iluminacje pojawią się na barierkach samych kładek. To w sumie 160 opraw. Więcej światła na bryłę biblioteki rzucą też nowe reflektory. Dosztukowania wymagają też oprawy świetlne przy murach miejskich. Montowane są też ostatnie elementy małej architektury. Mowa o koszach, ławkach i hamakach.

W tym tygodniu ruszyły prace nasadzeniowe nowych drzew. Realizowane są też prace pielęgnacyjne, choć część roślin została zniszczonych w ostatnim czasie.

Choć formalnie bulwary są wciąż w trakcie budowy, to w praktyce można z nich już korzystać. Zniknęły ogrodzenia i barierki. Nowe miejsce przyciąga. Widać to było po ostatni słonecznym weekendzie. Przepełnione kosze, śmieci i butelki szpecą inwestycję za 32 miliony złotych.

- I to jest największy w tej chwili problem - przyznaje Paweł Krzemień odpowiedzialny za rewitalizację miasta w słupskim ratuszu. - Obowiązek utrzymania czystości, tak długo, jak jest to plac budowy, ponosi wykonawca. Do momentu przekazania nam terenu, miasto nie będzie brało na siebie opróżniania koszy i sprzątania. Oczywiście są z naszej strony ponaglenia. Ja sam interweniowałem przed weekendem, bo wiadomo było, jak to się skończy.

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji nie zatrzymuje się na rzece. Do końca tego roku wyremontowana ma zostać ulica Armii Krajowej. Będzie przebudowana w całości, tj. od mostu na Słupi do skrzyżowania z ulicą Kaszubską. Zmianie ma ulec skrzyżowanie z ulicą Henryka Pobożnego, które zostanie przebudowane na kształt litery “T”. Koszty związane z przebudową ulicy Armii Krajowej ZIM szacuje na kwotę 5,5 mln zł. Obok nowej nawierzchni i podbudowy ulica zyska nową kanalizację deszczową, ścieżkę rowerową, oświetlenie i roślinność. Zostanie wykonana w takim standardzie jak inne rewitalizowane wcześniej miejskie ulice. Prace rewitalizacyjne w tej części miasta realizowane są też na ul. Skłodowskiej-Curie i na podwórzu między ul. Armii Krajowej i Szkolnej.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza