Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu

  Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu

  Bogumiła Rzeczkowska bogumila.rzeczkowska@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Dyskusji o porcie ciąg dalszy ustczanie znajdują w swoich skrzynkach na listy. Trafiła tam urzędowa ulotka z informacją o planach przebudowy portu i mapką nabrzeży.
  Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu
  Jak wyjaśnia Jacek Graczyk, informacja ta pochodzi od burmistrza, a nie od kandydata na burmistrza.

  - Modernizujemy port rybacki. Nabrzeże przeładunkowe będzie służyć także pasażerom. Co to za miejscowość turystyczna bez terminalu pasażerskiego? - mówi Jacek Graczyk, odpierając argumenty przeciwników rozbudowy portu i prowadzącej do niego obwodnicy, które pojawiły się na wrześniowej sesji rady miasta. - Jeśli ktoś mówi, że będzie to wielki port przeładunkowy, to łże. Rada dała pieniądze na opracowanie koncepcji, wiedząc, że będzie to port regionalny z nabrzeżem przeładunkowym. Potem wyraziła zgodę na rozszerzenie granic miejscowego planu. Trzy i pół roku starań, umowa została podpisana, zapewnione są środki na wschodni falochron. Urząd morski nie dostałby pieniędzy na coś innego niż port rybacki.

  A w liście czytamy: „Zauważyłem w ostatnich tygodniach pewien niepokój związany z planami modernizacji usteckiego portu. Przypuszczam, że ma on związek z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami. Dotyczą one zarówno przebudowy portu, jak i alternatywnego połączenia wschodniej i zachodniej strony naszego miasta - pisze burmistrz w liście do mieszkańców, wyjaśniając lokalizację i funkcje portowych nabrzeży oraz możliwość wybudowania mariny, a także przyszłą rolę zarządu portu. - Koncepcja modernizacji portu została zaprezentowana radzie miasta i mieszkańcom w 2015 roku. Rada miasta zaakceptowała również wielkość terenu, który będzie zajmował port”.

  Burmistrz wyjaśnia też sprawę obwodnicy, którą planowano od 2005 roku: „Nie doprowadźmy teraz do zahamowania tych strategicznych dla miasta inwestycji” - kończy list.

  Te argumenty pojawiają się na przedwyborczych spotkaniach KWW Jacka Graczyka, także na Facebooku.

  Drugi kandydat na burmistrza Ustki Grzegorz Koski, przewodniczący rady miasta w mijającej kadencji, pisze na Facebooku: „Czy budowa portu musi odbywać się kosztem utraty jakości życia mieszkańców Ustki? Przebudowa naszego portu jest potrzebna, jednak nie w proponowanym przez obecną władzę kształcie. Ustka powinna zachować walory uzdrowiska i malowniczego, turystycznego miasteczka z pięknymi plażami, zaś na przebudowie portu powinni skorzystać przede wszystkim ustczanie - m.in. armatorzy, przedsiębiorcy, rybacy. Jednakże nie może odbywać się to kosztem mieszkańców zachodniej części miasta. Uważam, że w projekcie przebudowy portu muszą powstać zmiany - dokonane po konsultacjach z mieszkańcami, celem uzyskania zrównoważonego rozwoju całego miasta. Port nie może dzielić Ustki. Powinien służyć nam wszystkim“.
  ZOBACZ TAKŻE: Minister Gróbarczyk w Ustce. Prawie 200 mln na port

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (213)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (213) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.