Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu

  Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu

  Bogumiła Rzeczkowska bogumila.rzeczkowska@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Dyskusji o porcie ciąg dalszy ustczanie znajdują w swoich skrzynkach na listy. Trafiła tam urzędowa ulotka z informacją o planach przebudowy portu i mapką nabrzeży.
  Burmistrz Ustki śle do skrzynek informacje z mapką portu
  Jak wyjaśnia Jacek Graczyk, informacja ta pochodzi od burmistrza, a nie od kandydata na burmistrza.

  - Modernizujemy port rybacki. Nabrzeże przeładunkowe będzie służyć także pasażerom. Co to za miejscowość turystyczna bez terminalu pasażerskiego? - mówi Jacek Graczyk, odpierając argumenty przeciwników rozbudowy portu i prowadzącej do niego obwodnicy, które pojawiły się na wrześniowej sesji rady miasta. - Jeśli ktoś mówi, że będzie to wielki port przeładunkowy, to łże. Rada dała pieniądze na opracowanie koncepcji, wiedząc, że będzie to port regionalny z nabrzeżem przeładunkowym. Potem wyraziła zgodę na rozszerzenie granic miejscowego planu. Trzy i pół roku starań, umowa została podpisana, zapewnione są środki na wschodni falochron. Urząd morski nie dostałby pieniędzy na coś innego niż port rybacki.

  A w liście czytamy: „Zauważyłem w ostatnich tygodniach pewien niepokój związany z planami modernizacji usteckiego portu. Przypuszczam, że ma on związek z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami. Dotyczą one zarówno przebudowy portu, jak i alternatywnego połączenia wschodniej i zachodniej strony naszego miasta - pisze burmistrz w liście do mieszkańców, wyjaśniając lokalizację i funkcje portowych nabrzeży oraz możliwość wybudowania mariny, a także przyszłą rolę zarządu portu. - Koncepcja modernizacji portu została zaprezentowana radzie miasta i mieszkańcom w 2015 roku. Rada miasta zaakceptowała również wielkość terenu, który będzie zajmował port”.

  Burmistrz wyjaśnia też sprawę obwodnicy, którą planowano od 2005 roku: „Nie doprowadźmy teraz do zahamowania tych strategicznych dla miasta inwestycji” - kończy list.

  Te argumenty pojawiają się na przedwyborczych spotkaniach KWW Jacka Graczyka, także na Facebooku.

  Drugi kandydat na burmistrza Ustki Grzegorz Koski, przewodniczący rady miasta w mijającej kadencji, pisze na Facebooku: „Czy budowa portu musi odbywać się kosztem utraty jakości życia mieszkańców Ustki? Przebudowa naszego portu jest potrzebna, jednak nie w proponowanym przez obecną władzę kształcie. Ustka powinna zachować walory uzdrowiska i malowniczego, turystycznego miasteczka z pięknymi plażami, zaś na przebudowie portu powinni skorzystać przede wszystkim ustczanie - m.in. armatorzy, przedsiębiorcy, rybacy. Jednakże nie może odbywać się to kosztem mieszkańców zachodniej części miasta. Uważam, że w projekcie przebudowy portu muszą powstać zmiany - dokonane po konsultacjach z mieszkańcami, celem uzyskania zrównoważonego rozwoju całego miasta. Port nie może dzielić Ustki. Powinien służyć nam wszystkim“.
  ZOBACZ TAKŻE: Minister Gróbarczyk w Ustce. Prawie 200 mln na port

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (206)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (206) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone