Bydgoszcz. Polska - Kanada 1:0 (1:0)

Reprezentacje Polski i Kanadu na murawie stadionu Zawiszy w Bydgoszczy.
Reprezentacje Polski i Kanadu na murawie stadionu Zawiszy w Bydgoszczy. Fot. pomorska.pl
W meczu towarzyskim rozegranym w Bydgoszczy, reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Kanady 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w 18 minucie zdobył Maciej Rybus.

Na początku próbowali swoich ataków goście. Szarpał na lewej stronie Michał Klukowski oraz w ataku Tomasz Radziński, dwaj Polacy w reprezentacji Kanady. W 15 minucie z dystansu minimalnie niecelnie uderzał Dariusz Dudka. Kilka minut potem dośrodkował w pole karne Ludwik Obraniak, zgrał ją Kamil Kosowski do Macieja Rybusa, który sprytnie obrócił się i pokonał Larsa Hirschfelda.

Goście mogli wyrównać w 27 minucie, ale Peters ni to strzałem ni to dośrodkowaniem nie zdołał zaskoczyć Tomasza Kuszczaka. Po półgodzinie gry padł drugi gol dla Polski, jednak trafienia głową Roberta Lewandowskiego nie uznał arbiter. Radziński raz wypuścił w bój Frienda, ale ofiarna interwencja popisał się Kuszczak. W 44 minucie bliski zdobycia bramki był Lewandowski, ale w ostatniej chwili zablokował jego uderzenie Dejan Jaković.

Drugą połowę ponownie rozpoczął strzałem z dystansu Dudka. Później w 71 minucie strzelał Peszko, w 73 z wolnego Obraniak w okienko, ale znakomicie spisywał się Hirschfeld. Po rogu niecelnie głową strzelał Michał Żewłakow. W 90 minucie w słupek trafił Patryk Małecki. Dwukrotnie potężnie na bramkę uderzał z dystansu Dudka, ale ponownie bramkarz kanadyjski nie dał się pokonać.

Polska - Kanada 1:0 (1:0)

1:0 Maciej Rybus (18)

Polska: Kuszczak (46 W. Szczęsny) - S. Gancarczyk, Sadlok, Michał Żewłakow, Rzeźniczak (66 Marcin Kowalczyk) - Kosowski (69 J. Gancarczyk), Dudka, Rybus (78 R. Majewski), Obraniak (89 Małecki), Peszko - R. Lewandowski.

Kanada: Hirschfeld - Klukowski, McKenna, Jaković, Stalteri - de Jong (70 Simpson), Hutchinson, de Guzman, Peters - Friend (64 Jackson), Radziński (84 Hume).