Bytovia Bytów przegrała po dogrywce z Cracovią Kraków 2:3

Jarosław StencelZaktualizowano
W spotkaniu 1/16 Totolotek Pucharu Polski drugoligowa Bytovia Bytów przegrała po dogrywce z ekstraklasową Cracovią Kraków 2:3.

W 9. minucie po zamieszaniu podbramkowym i zgraniu głową Czubaka, tuż obok bramki strzelał Adrian Libe-racki. Kolejna próba należała do Piotra Giela, ale uderzał z dystansu nieco zbyt szybko decydując się na takie rozwiązanie. Bytovia grała pressingiem na połowie przeciwnika bez respektu dla grającego o dwie ligi wyżej rywala i w pierwszym kwadransie bytowianie byli drużyną lepszą. Za chwilę znów zakotłowało się pod bramką Cracovii, ale wyjaśnili sytuację obrońcy zespołu gości. Akcje krakowian były likwidowane w zarodku. W 22. minucie dośrodkowywał Ferraresso, ale zbyt mocno i piłkę na twarz przyjął Rakoczy. Groźnie było trzy minuty potem. Do piłki zagranej z rzutu wolnego dopadł na 11 metrze Hanca. Strzelił potężnie, ale na szczęście tam, gdzie stał Paweł Kapsa. W 32. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony z pierwszej piłki uderzył tuż obok słupka.

W 44. minucie tuż obok słupka uderzał Michał Rutkowski. Druga połowa rozpoczęła się od strzału Piszczka. W 51. minucie Kawula był faulowany przez Cecaricia w polu karnym i sędzia oglądał sytuację na powtórkach w systemie VAR. Zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Pewnym strzałem z 11 metrów popisał się Daniel Feruga. W 63. minucie Michał Helik uderzał z bliska, ale obronił Kapsa. Chwilę później David Jablonsky trafił do siatki głową z kilku metrów i znów trzeba było zastosować VAR, ale sędzia nie miał wątpliwości i uznał gola. Dziesięć minut potem jednak, Czubak zgrał do Ferugi, a ten zagrał prostopadle do Piotra Giela, który uderzył do siatki nad bramkarzem. Kapsa wybronił strzał Janusza Gola. W 88. minucie po rogu dośrodkował Gol, a głowę przyłożył celnie Cecarić. W dogrywce strzelał Deleu. W 118. min. Rutkowski faulował Strózika w przed polem karnym. Początkowo sędzia wskazał na rzut karny, ale cofnął decyzję po obejrzeniu powtórki. Po wolnym jednak trafił z bliska Jablonsky.

Bytovia - Cracovia 2:3 (2:2, 1:1)

Bramki: 1:0 Daniel Feruga (56-karny), 1:1 David Jablonsky (64-głową), 2:1 Piotr Giel (73), 2:2 Bojan Cecarić (88-głową), 2:3 Jablonsky (120)

Bytovia: Kapsa - Rutkowski, Kawula, K.Bąk, Deleul, Liberackil(84 Stanczew), Lechl, Feruga, Kwiatkowski (113 Szela), Czubak (84 Holtyn), Giel.

Cracovia: Hrosso - Pestka, Jablonsky, Helik, Ferraresso, Dimunl, Hanca, Vestenicky (58 Gol), Rakoczy (58 van Amersfoort), Cecarićl (100 Strózik), Piszczek (71 Lopes).

Pozostałe wyniki: Stilon Gorzów Wlkp. - Zagłębie Lubin 1:5 (0:1), Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:0), Błękitni Stargard - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0), Radomiak Radom - GKS Tychy 1:2, Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:4 (0:2). Pozostałe mecze zakończone zostały po zamknięciu wydania Głosu oraz zostaną rozegrane w środę oraz czwartek. Losowanie 1/8 finału 05.11