Bytovia Bytów wygrała z Cartusią i jest liderem III ligi

Paweł Sikorski
Bytovia na razie wygrywa mecze. Na początku sezonu wygrała z Pogonią Barlinek
Bytovia na razie wygrywa mecze. Na początku sezonu wygrała z Pogonią Barlinek Fot. archiwum
Znakomicie sezon w III Lidze Bałtyckiej rozpoczęła Bytovia Bytów. Po wygranej z Pogonią Barlinek 4:1 przyszedł czas na kolejne zwycięstwo. Tym razem bytowianie pokonali w Kartuzach miejscową Cartusię 2:0.

Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W 50. minucie prowadzenie dla Bytovii zdobył Michał Szałek, do niedawna grający na pozycji obrońcy w słupskim Gryfie.

Na 2:0 podwyższył osiem minut później Piotr Łapigrowski. Bytovia przez 90. minut kontrolowała przebieg meczu, a zwycięstwo było zasłużone. Dzięki sobotniej zdobyczy punktowej drużyna z Bytowa zajmuje w tabeli III Ligi Bałtyckiej pozycję lidera. Druga jest Lechia II Gdańsk, a trzecie miejsce przypada Kotwicy Kołobrzeg.

Kolejny mecz Bytovia rozegra 25 sierpnia. Na własnym terenie będzie podejmowała Energetyk Gryfino.

Carusia Kartuzy - DRUTEX-BYTOVIA 0:2 (0:0)
BRAMKI: 0:1 Szałek (50), 0:2 Łapigrowski (58)

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec - S. Pufelski, P. Nawrocki, M. Szałek, M. Szmidke, M. Rekowski (80 M. Fusiek), W. Pięta (70 T. Ciemniewski), P. Łapigrowski, A. Kobiella (78 K. Stanios), K. Rosiak, J. Gronowski (76 T. Beger).

ŻÓŁTE KARTKI: A. Kordyl (Cartusia), K. Rosiak (Drutex-Bytovia).