Bytovia Bytów zrealizowała cel i teraz zagra w barażach o I ligę [ZDJĘCIA]

od 16 lat
Na zakończenie sezonu 2019/2020 w ostatnim meczu 34. kolejki II ligi w Polkowicach miejscowy Górnik żądny był rewanżu na Bytovii za jesienną porażkę 0:2 na bytowskim stadionie. Ta sztuka nie udała się podopiecznym 45-letniego szkoleniowca polkowickiego zespołu Enkeleida Dobi (to były reprezentant Albanii, który po zakończeniu kariery zawodniczej poświęcił się pracy szkoleniowej).

Sobotnia konfrontacja zakończyła się remisem 2:2 (właśnie bytowianom zależało na zdobyciu jednego punktu, który dał im utrzymanie czwartego miejsca w końcowej tabeli, które jest premiowane graniem barażowym o I ligę). W szeregach Górnika zabrakło wyborowego snajpera Michała Bednarskiego, który i tak ostatecznie został najlepszym strzelcem drugoligowych zmagań. Jego konto wyniosło dwadzieścia cztery gole. W gronie najskuteczniejszych strzelców miejsce na trzecim stopniu podium zajął Karol Czubak. Bytowski napastnik zdobył 25 lipca bramkę na polkowickim stadionie na 2:1 dla Bytovii i ostatecznie zakończył swoje występy z dorobkiem osiemnastu goli. W Górniku wystąpili dwaj piłkarze, którzy w przeszłości reprezentowali Bytovię. To obrońca Marek Opałacz i pomocnik Kamil Wacławczyk. Kilka zdań o tym, co wydarzyło się w konfrontacji polkowicko - bytowskiej?

Gospodarze zaczęli spotkanie energicznie, ale rywale też potrafili się odgryźć. Na murawie rozgorzała walka. Wynik spotkania otworzył w 27. minucie z główki Eryk Sobków. Z prowadzenia polkowiczanie cieszyli się tylko pięć minut. Bytovia odpowiedziała golem Piotr Giela. W drugiej połowie stroną dominującą na boisku byli górnicy, którzy co kilka minut stwarzali groźne sytuacje pod bramką Macieja Gostomskiego. W 69 min. bytowski zespół wyprowadził kontrę, którą celnym strzałem do siatki sfinalizował K. Czubak, o czym już było wspomniane wcześniej. Miejscowi dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Udało się im doprowadzić do remisu za sprawą bohatera meczu. Okazał się nim E. Sobków, który skutecznie wykonał rzut karny w 81. minucie. Mecz był na dobrym poziomie i mógł zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców. Werdykty na boisku wydawał Łukasz Karski, sędzia główny ze Słupska.

GÓRNIK POLKOWICE - BYTOVIA BYTÓW 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Eryk Sobków (27), 1:1 Piotr Giel (32), 1:2 Karol Czubak (69), 2:2 E. Sobków (rzut karny - 81).

Górnik: Kopaniecki, Fryzowicz, Karmelita (67 Kowalski-Haberek), Opałacz ż.k., Magdziak, Sobków ż.k., Mucha (71 Ekwueme ż.k.), Wacławczyk, Szuszkiewicz ż.k., Baranowski, Baszak (76 Radziemski).

Bytovia: Gostomski, Deleu, Piekarski, Memić, Liberacki, Kwiatkowski (46 Bielawski), Zawistowski, Feruga ż.k. (78 Lech), Ameyaw, Giel (85 Hołtyn), Czubak.

Wyniki pozostałych meczów w ostatniej kolejce i strzelcy goli: Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 0:3 (0:1) - Marcin Kozłowski II (45), Maciej Firlej (54), Kamil Walków (84); GKS Katowice - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1) - Dawid Rogalski (rzut karny - 45) - Karol Twardowski (43); Widzew Łódź - Znicz Pruszków 0:1 (0:1) - Patryk Czarnowski (27); Elana Toruń - Gryf Wejherowo 6:0 (5:0) - Filip Kozłowski (6 i 27), Bartosz Boniecki (14 i 31), Lukáś Hrnćiar (33), Sebastian Rak (60); Lech Poznań - Błękitni Stargard 0:3 (0:0) - Krystian Sanocki (75), Jakub Szrek (80), Patryk Paczuk (82); Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 3:2 (2:1) - Jakub Kowalski (rzut karny - 21), Bartłomiej Mruk (45), Donatas Nakrośius (56) - Oskar Kordykiewicz (1), Kamil Wenger (rzut karny - 64); Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna 0:2 (0:0) - Aron Stasiak (50), Paweł Wojciechowski (rzut karny - 66); Stal Rzeszów - Skra Częstochowa 4:0 (2:0) - Artur Pląskowski (5), Marcel Kotwica (15 i 88), Grzegorz Goncerz (57).

Awanse, spadki i baraże

Awans do I ligi wywalczyły dwie drużyny. To Górnik Łęczna i Widzew Łódź. Szeregi pierwszoligowe opuszczają cztery zespoły. W tym gronie znalazły się: Stal Stalowa Wola, Elana Toruń, Legionovia Legionowo i Gryf Wejherowo. Baraże o I ligę - mecze już 28 lipca (wtorek) i zmierzą się: w Bytowie Bytovia - Resovia Rzeszów (godz. 17.30), w Katowicach GKS Katowice - Stal Rzeszów (20.15), zwycięzcy tych par zagrają finał o pierwszoligową przepustkę na sezon 2020/2021. Spotkanie zaplanowano na 31 lipca (piątek). Początek o godz. 17.30.