Bytovia nie przełamała obrony Wigier

(stan)
Fot Łukasz Capar
Drużyna Druteksu Bytovii Bytów zremisowała u siebie z Wigrami Suwałki 0:0. To wynik lepszy dla gości, bo trenerzy, piłkarze i kibice bytowskiego zespołu liczyli na zwycięstwo.

Bytovia była faworytem meczu z Wigrami. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego chcieli kontynuować dobrą passę, po tym jak rundę wiosennę zaczęli od zwycięstwa nad Rozwojem Katowice. Tymczasem goście nie zamierzali łatwo się poddać i szybko pokazali, że chcą z Bytowa wrócić z punktami. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się groźną sytuacją w polu karnym, po której piłkarze z Bytowa wybijali piłkę z linii bramkowej. Potem z boiska wiało nudą i brakowało ciekawych akcji i sytuacji bramkowych. Goście z Suwałk już nie atakowali tak zdecydowanie, a gospodarze mieli problem z dojściem do czytych okazji strzeleckich. To zmieniło się dopiero w końcowych pięciu minutach pierwszej połowy, kiedy Bytovia stworzyła trzy szanse do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystała. Najbliżej szczęścia był Janusz Surdykowski, ale trafił w słupek. Później gola mogli strzelić ponownie Surdykowski oraz Mateusz Klichowicz, ale zawiodła skuteczność.

Druga połowa była jeszcze słabsza. Zamiast płynnej i ofensywnej gry był chaos, a w takiej sytuacji oba zespoły miały duże problemy, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Najlepszą szansę Bytovia miała w 79 minucie, ale to nie był dzień Surdykowskiego. Po strzale napastnika bytowskiego zespołu piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Karankiewicz. Kibice goli się nie doczekali, a z bezbramkowego remisu na pewno bardziej cieszyli się piłkarze Wigier.

Przejdź do relacji na żywo KLIKAJĄC W WYNIK!

Materiał oryginalny: Bytovia nie przełamała obrony Wigier - Dziennik Bałtycki