Cała wstecz

KAMIL WIERZBOWSKI [email protected] tel. 094 347 35 21
Po sobotnie przegranej Kotwica znalazła się blisko strefy spadkowej
To miało być zwycięstwo i ważne trzy punkty pozwalające Kotwicy zająć pewne miejsce w środku tabeli. Było rozczarowanie i porażka, którą trudno uznać za pechową.

T
To był najsłabszy mecz Kotwicy w tej rundzie, a porażkę z Koronowem 0:1 kibice w Kołobrzegu przyjęli z wielkim rozczarowaniem. Przełomowym momentem spotkania była czerwona kartka dla bramkarza Artura Tłoczka, po której kołobrzeżanie stracili zapał do gry. Wcześniej, do 37 minuty, kiedy to Tłoczek zagrał ręką przed polem karnym i został wyrzucony z boiska, Kotwica miała zdecydowana przewagę nad drużyną gości. Gospodarze konstruowali nieustannie ataki, które niestety skutecznie zatrzymywał bramkarz gości. Cała koncepcja taktyczna i zakładana dominacja na boisku rozbiła się po uzyskaniu przewagi liczebnej przez Victorię, która natychmiast poderwała się do ataków i zaczęła dyktować warunki gry na boisku. Jedyny, ale wystarczający, efekt tej przewagi to akcja z 55. w minucie meczu. Jeden z obrońców gospodarzy wybił głową piłkę wprost pod nogi Jakuba Kujawki. Ten niewiele się zastanawiając strzelił z odległości 16 metrów, czym kompletnie zaskoczył Sebastiana Jadczyka, rezerwowego bramkarza Kotwicy.
Po tej bramce kołobrzeżanie całkowicie stracili nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku. Goście utrzymali przewagę na boisku do końca meczu, ale wynik nie uległzmianie.
- Co drugi mecz gramy dobrze, dziś wypadło na słaby dzień, choć Victoria była do pokonania - podsumował spotkanie Tadeusz Jagła, kierownik Kotwicy.