CBA zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta...

  CBA zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

  AND

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji
  1/8
  przejdź do galerii

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji ©Bartłomiej Hypki

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji. W ramach tego samego śledztwa agenci CBA zatrzymali także dwóch byłych szefów delegatur Biura z Poznania i Łodzi.
  CBA zatrzymało Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji - podało RMF.FM. W środę rano agenci mieli pojawić się w kaliskim mieszkaniu Maja. Były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa i w tamtejszej prokuraturze krajowej usłyszeć zarzuty.

  CZYTAJ TAKŻE: Ksiądz twierdzi, że z Poznaniem będzie gorzej niż z Sodomą, jeśli zagłosuje na Jacka Jaśkowiaka

  Zbigniew Maj był komendantem głównym policji przez zaledwie dwa miesiące. Zrezygnował ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że jego nazwisko przewija się w prokuratorskim śledztwie dotyczącym rzekomych nieprawidłowości w Urzędzie Miejskim w Kaliszu.

  Prokuratura Krajowa wydała komunikat w tej sprawie. Śledczy podają, że "w środę, 16 maja na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dokonano zatrzymania Zbigniewa M. – byłego Komendanta Głównego Policji, Krzysztofa A. – byłego Dyrektora Delegatury CBA w Poznaniu oraz Jacka L. – byłego Dyrektora Delegatury CBA w Łodzi".

  SPRAWDŹ TAKŻE: Izabella Łukomska-Pyżalska ostro o rywalu Warty. "Chcieli wyłudzić 1,2 mln"

  - Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych, co naraziło na szkodę interes publiczny oraz interes prowadzonych postępowań karnych - czytamy w komunikacie.

  Sprawę zatrzymania Zbigniewa Maja skomentowała jego zona Beata Maj. Jej zdaniem sprawa ma charakter polityczny. - W mojej ocenie jest to jedno wielkie nieporozumienie, skandal. Staliśmy się ofiarami walki politycznej, cała rodzina. Nie powinno to mieć miejsca - mówi Beata Maj.  Czytaj więcej o tej sprawie na stronie Kalisz.NaszeMiasto.pl: CBA zatrzymało w Kaliszu Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji


  POLECAMY:
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo