Centralna Liga Juniorów U-15: Pogoń Szczecin - Olimpijczyk Kwakowo 6:2

Jakub Adkonis zdobył jedynego gola dla Olimpijczyka
Jakub Adkonis zdobył jedynego gola dla Olimpijczyka Olimpijczyk Kwakowo
Nie powiodło się piłkarzom Olimpijczyka Kwakowo w meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Przegrali w Szczecinie z Pogonią 2:6 (1:2).

Olimpijczyk, podobnie jak w poprzednim meczu z Lechem pierwszy strzelił gola za sprawą Jakuba Adkonisa (dostał powołanie do kadry wojewódzkiej, a także zaproszenie na testy do Rakowa Częstochowa) w 6. minucie. Wyrównał w 28. Mateusz Zdziarski. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą (39) wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Cztery minuty po przerwie do siatki trafił Igor Stankiewicz. Kolejne dwa gole dołożył Martin Rachubiński w 61. i 70. minucie. Siedem minut potem bramkę na 6:1 zdobył Stankiewicz. Ostatni głos należał jednak do Olimpijczyka. Wynik ustalił w 80. minucie Nikodem Groth.

Pogoń: Jakub Koza - Igor Stankiewicz, Maciej Majewski, Nikodem Juchnik-Juchnicki, Jacek Czapliński (60 Dawid Włodarczyk), Mateusz Andruszko (41 Kajetan Starzyński), Mikołaj Seniowski (60 Bartosz Siedlecki), Mateusz Kaczorek (64 Kamil Wawrowski), Franciszek Jabłonowski, Igor Pawlak (50 Martin Rachubiński), Mateusz Zdziarski (64 Szymon Zań).

Olimpijczyk: Przemysław Sidorowicz (62 Kuba Dymowski) - Kacper Raczyński, Bartosz Płaczek (54 Patryk Kwiatkowski), Kacper Nowak (67 Aleksander Lewandowski), Kuba Ozimek, Hubert Kozoduj, Kacper Protas (72 Szymon Andrik), Konrad Dąbrowski (72 Miłosz Choiński), Jakub Adkonis (67 Filip Miler), Nikodem Groth, Kamil Klimczak (44 Dominik Pikulik).

Pozostałe wyniki: Lech Poznań - Reissa Poznań 5:0 (Patryk Olejnik 20, Kajetan Nowak 26, Bartłomiej Barański 56, 68, Antoni Ferster 71-sam.), Lechia Gdańsk - FASE Szczecin 0:4 (Filip Ratajczyk 14, Kornel Lisman 28, 67, Jakub Chudziak 53), Warta Poznań - Lotos Gdańsk 1:5 (Igor Skrobała 16 - Florian Wiśniewski 35, Jakub Oleksiewicz 50, Alex Kolasa 74, Olivier Kowalski 80, 80)

Dwa kolejne spotkania Olimpijczyk rozegra na własnym boisku w Kwakowie. W sobotę o godz. 16 zagra z Pogonią Szczecin, a w środę 2 czerwca także o 16.00 podejmą zespół Reissa Poznań.

W tabeli z kompletem punktów przewodzi Lech - 27 punktów. Drugi jest Lotos - 20, a trzecia Reissa - 14. Olimpijczyk jest piąty z 9 punktami.