AIP
Kaja Krasnodębska
Dobre występy popłaciły. Krystian Bielik po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce na ligowy mecz Derby County. Polak zagrał na swojej ulubionej pozycji - defensywnej pomocy. Zaprezentował się dobrze, ale nie zdołał powstrzymać swojej drużyny przed porażką 0:2 z Bristol City.

Ze względu na nieco dłuższe wakacje i fakt, że pięcioletni kontrakt z Derby County podpisał przed samym rozpoczęciem sezonu, w premierowych kolejkach Championship nie można było oglądać Krystiana Bielika. Wszystko zmieniło się po ubiegłotygodniowym debiucie w nowych barwach w rozgrywkach Pucharu Anglii. Urodzony w styczniu 1998 roku Polak wykorzystał szansę otrzymaną w starciu z niżej klasyfikowanym rywalem, na pozycji środkowego obrońcy zachwycił kibiców oraz ekspertów.

Porównywany do Roll Royce'a udowodnił wówczas, że wysoka kwota jaką zapłacił za niego angielski drugoligowiec nie jest przypadkowa. Uznanie zdobył także w oczach trenera, który w sobotnim starciu ze Stoke City po raz pierwszy dał mu zagrać w rozgrywkach ligowych. Bielik nie zagrał od początku, ale na boisku pojawił się już w przerwie. Rozegrał 45 minut, wypracował solidne statystyki, a jego zespół zremisował z faworytem 2:2.

Rozgrywki w Championship nabierają tempa, kolejne spotkanie piłkarze Derby rozgrywali już we wtorkowy wieczór. Tym razem podejmowali Bristol City. Phillip Cocu nie dokonał wielu zmian w składzie, ale zdecydował się ponownie postawić na Polaka. Po raz pierwszy od pierwszej minuty. Dodatkowo 21-latek miał okazję zagrać nie na środku obrony, a na swojej ulubionej pozycji - defensywnej pomocy.

To jednak zmieniło się już w przerwie. Po premierowej części spotkania Bristol City prowadziło już 2:0 i szkoleniowiec Derby musiał reagować. Przesunął Bielika na środek obrony, co przyniosło zakładany efekt. Więcej goli w tym spotkaniu gospodarze już nie stracili, a nawet zdołali zdobyć kontaktową bramkę.

Ostatecznie jednak przegrali 1:2. To ich pierwsza porażka w tym sezonie. Po czterech kolejkach mają pięć punktów i plasują się w środku ligowej tabeli. Kolejny mecz, z West Brom Albion, już 24 września.