1 1 połowa

Wigry Suwałki

0

0 1 połowa

• Chrobry Głogów kontynuuje dobrą passę. Dzisiaj piłkarze z Dolnego Śląska pewnie pokonali Wigry Suwałki (3:0). Dla trenera gości, Dominika Nowaka, była to pierwsza porażka, odkąd w ostatni dzień marca przejął zespół.

• Trzy minuty doliczone.

• Najpierw próbował wprowadzony Machaj, a po chwili Kądzior, jednak strzały nieprecyzyjne.

• Bartosz Machaj wchodzi za Dominika Kościelniaka.

• Na ostatnie minuty Miłosz Kozak wpuszczony za Damiana Gąskę.

• Kartka w kolorze żółtym pokazana Gąsiorowi.

• Sprzed pola karnego mierzył Damian Kądzior, ale znowu niedokładnie i piłka posłana obok bramki.

• A za Machaja wchodzi Paweł Wojciechowski.

• Bartosz Biel zastępuje Kamila Zapolnika.

• Artur Bogusz ukarany kartką.

• W ostatniej chwili uprzedzony przez obrońców Łukasz Szczepaniak.

• Do końca meczu 20 minut, ale wynik jest już rozstrzygnięty. Wigry przegrają pierwszy mecz pod wodzą Dominika Nowaka.

• Na strzał z bardzo daleka zdecydował się Machaj i zerwał pajęczynę z okienka bramki! Wymarzony występ byłego pomocnika Śląska, który zanotował również asystę przy drugim golu dla gospodarzy.

• GOOOOL!!! MATEUSZ MACHAJ NA 3:0!!!

• Po strzale z główki po wrzutce z rogu znowu nieznacznie spudłowali goście!

• Która to już taka sytuacja? Uderzał mocno gracz z Suwałk i piłka poleciała nad poprzeczką.

• Karol Hodowany obejrzał żółty kartonik.

• Marcel Gąsior melduje się na murawie. Schodzi Damian Sędziak.

• Drugi raz w tym meczu pokazał się Kalinkowski, który ponownie był blisko swojego trafienia. Duże szczęście przy Sławomirze Janickim, który nie miałby wiele do powiedzenia, gdyby piłka szła w światło bramki.

• Bardzo rozregulowane celowniki mają ofensywni gracze Wigier. Nie mogą się wyraźnie wstrzelić. Niedługo powinny nastąpić zmiany.

• Seria dwóch rzutów rożnych zakończyła się trafieniem Haitańczyka. Gospodarze prowadzą już bardzo pewnie, dwiema bramkami.

• GOOOOOOL!!! LAFRANCE PODWYŻSZYŁ NA 2:0 DLA CHROBREGO!!

• Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Martin Baran.

• Drugą odsłonę rozpoczęli przyjezdni.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Chrobry prowadzi z Wigrami 1:0 po golu Macieja Górskiego z rzutu karnego. Wracamy za kwadrans. Zostańcie z nami.

• Beznadzieje wykonany korner przez suwalczan. Wszyscy minęli się z piłką.

• Ależ teraz blisko Wigry! Z dystansu kropnął Bartłomiej Kalinkowski i piłka przeszła minimalnie obok słupka!

• Bardzo przyzwoicie spisuje się dzisiaj para stoperów Michalec-Lafrance, która nie wiele nie pozwala gościom.

• Coraz wyraźniej zaczyna dominować Chrobry, który swobodnie poczyna sobie w środkowej strefie boiska.

• Znowu na strzał z dystansu zdecydował się piłkarz Wigier, ale futbolówka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• GOOOOOL!!! 1:0!! SAM POSZKODOWANY OTWORZYŁ WYNIK Z RZUTU KARNEGO!!!

• Faulowany w polu karnym Górski, będzie jedenastka!

• Obrońcy Wigier wyręczyli Karola Salika, który nie musiał interweniować po dośrodkowaniu z kornera.

• Na spalonym złapany Maciej Górski.

• Ładna, solowa akcja Mateusza Machaja, który ze skrzydła wycofał piłkę na środek, ale akurat żaden zawodnik Chrobrego tam nie stał.

• Niewiele, naprawdę bardzo niewiele wydarzyło się w pierwszym kwadransie. Póki co czekany na celny strzał.

• Po dalekim wstrzeleniu w szesnastkę uderzał jeden z graczy gości, ale wyraźnie zabrakło mu precyzji w tej sytuacji.

• Goście z Suwałk szczelnie kryją na własnej połowie. Podopieczni Dominika Nowaka zapewne do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie i nie mogą sobie pozwolić na utratę głupiej bramki w początkowej fazie meczu.

• Rzut rożny dla Wigier, ale bez zagrożenia w polu karnym głogowian.

• Spokojne pierwsze minuty. Dłużej w posiadaniu futbolówki gospodarze, ale tego można się było spodziewać.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy.

• Na ławce rezerwowych Wigier zasiada Andrzej Olszewski, były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok czy Śląska Wrocław. Pan Andrzej ma aktualnie 41 lat i jest trenerem bramkarzy zespołu z Suwałk.

• Rezerwowi Wigry: Andrzej Olszewski, Aleksandar Atanacković, Milosz Kozak, Maciej Wichtowski, Marko Brtan, David Makaradze, Bartosz Biel.

• Rezerwowi Chrobry: Karol Szymański, Mateusz Długołęcki, Wołodymyr Hudyma, Marcel Gąsior, Bartosz Machaj, Paweł Wojciechowski, Robert Pisarczuk.

• Bardzo ciepło w Głogowie, około 18 kresek na termometrach. Kibiców jeszcze nie ma za wiele, ale do pierwszego gwizdka zostało nam 20 minut. Na murawie trwa póki co rozgrzewka.

• W piątkowy wieczór o ligowe punkty nie będzie łatwo, gdyż Wigry Suwałki mogą poszczycić się jeszcze lepszą serią spotkań bez porażki. Odkąd zespół objął Dominik Nowak, Wigry nie przegrały sześciu kolejnych spotkań. Tydzień temu suwałczanie podzielili się punktami z Miedzią Legnica remisując bezbramkowo na własnym stadionie. Mimo dobrej passy walka o utrzymanie 1. ligi w Suwałkach się jeszcze nie skończyła.

• Głogowianie mają realną szansę, aby sezon 2015/16 zakończyć na najniższym stopniu podium, gdyż do trzeciego Zawiszy Bydgoszcz tracą trzy oczka. Podopieczni Ireneusza Mamrota mogą pochwalić się serią czterech kolejnych spotkań bez porażki. W ostatniej kolejce Chrobry otrzymał trzy punkty bez walki za walkower z Dolcanem, a tydzień wcześniej w Chojnicach, w rywalizacji z Chojniczanką padł remis 1:1.

• Witamy serdecznie! Meczem Chrobrego Głogów z Wigrami Suwałki rozpoczynamy 29. kolejkę 1. ligi. Mamy nadzieję, że obejrzymy emocjonujące spotkanie. Zapraszamy was na relację na żywo.