Ciało Marii Kaczyńskiej zidentyfikowane dzięki obrączce...

  Ciało Marii Kaczyńskiej zidentyfikowane dzięki obrączce (szczegóły)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński

  Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński

  Jak już podawaliśmy, ciało Marii Kaczyńskiej zostało zidentyfikowane. Teraz minister zdrowia Ewa Kopacz opowiadała o szczegółach identyfikacji. Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną wystawione w środę.
  Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński

  Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński

  Identyfikacja jest bardzo trudna. - Jeśli chodzi o Marię Kaczyńską to udało mi się to dzięki temu, że zabrałam wszystkie szczegółowe zdjęcia fotograficzne zwłok i szczątków do hotelu. Potem poprosiłam o wyjęcie wskazanych przeze mnie zwłok z lodówki. Pomocne okazały się informacje uzyskane od lekarzy państwa Kaczyńskich, ale też zebrane informacje na temat ubrania pani prezydentowej, a także na przykład informacje na temat koloru lakieru użytego do malowania paznokci - mówi minister zdrowia Ewa Kopacz.

  Zwłoki Marii Kaczyńskiej zostaną przywiezione do Warszawy najwcześniej jutro, we wtorek, w godzinach południowych. Kancelaria Prezydenta chce, aby trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej stanęła obok trumny ze zwłokami jej męża, prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Minister Kopacz mówiła również o szczególnej obrączce, która również pomogła w identyfikacji żony prezydenta. Chodziło o obrączkę, na której znajdował się konkretny napis.

  - Kiedy zapytaliśmy panie z kancelarii o biżuterię pani prezydentowej, jedna z nich wymieniła właśnie obrączkę z pewnym starym napisem, jednym imieniem. I to był właśnie ten napis - powiedziała Ewa Kopacz. - Jesteśmy na 99,9 procent pewni, że to ciało pani Marii Kaczyńskiej - zaznaczyła minister - podaje TVN24.

  Jutro trumna z jej ciałem i trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego zostaną wystawione na widok publiczny.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo