CLJ: Pierwsze zwycięstwo piłkarzy KS Gryf Słupsk

Doczekali się wygranej młodzi piłkarze KS Gryf Słupsk w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W Opalenicy pokonali zespół AP Reissa Poznań 2:1.

AP Reissa Poznań - KS Gryf Słupsk 1:2 (1:1)
1:0 Dominik Szymański (26), 1:1 Mateusz Barszcz (39-karny), 1:2 Kacper Grabarczyk (90)

AP Reissa Poznań: Mikołaj Witkowski (46 Jakub Lubojanowski) - Michał Patalas, Michał Dorna (70 Dawid Andrzejewski), Dominik Szymański, Miłosz Muzyk (60 Jakub Wasiela), Radosław Rzepka (70 Jakub Dera), Szymon Frąckowiak (46 Kacper Barczak), Marcel Kaczmarek, Alan Lenarczyk (46 Łukasz Trocholepszy), Marcel Nyćkowiak, Jakub Szymczak (46 Mateusz Wzięch).

KS Gryf Słupsk: Kornel Kaniowski - Jakub Gutowski, Mateusz Barszcz, Jakub Janikiewicz, Filip Dalecki, Patryk Wólczyński, Tomasz Parzych, Łukasz Kowalik (74 Jakub Mondrzejewski), Wojciech Dacków, Filip Kołakowski (63 Kacper Grabarczyk), Antoni Gulbiński (86 Adam Świdroń).

Trenerzy: Tadeusz Żakieta, Adam Pietras

Mecz rozpoczął się od dobrej bitej piłki z rzutu rożnego przez Tomasza Parzycha. Z 5 metrów minimalnie głową piłkę przeniósł nad poprzeczką Jakub Janikiewicz. Była też dobra akcja Gulbiński - Dacków, ale niestety uderzył ją lewą nogą wprost bramkarza. W 26. minucie po dłuższej piłce i złym zachowaniu całego bloku defensywnego słupskiego zespołu padła pierwsza bramka dla poznaniaków. Był to pierwszy celny strzał w meczu drużyny AP Reissa. Słupszczanie nie poddali się. W 38 minucie po faulu na Kowaliku rzut wolny wykonywał Mateusz Barszcz oddając bardzo dobre uderzenie, ale niestety bramkarz obronił. Minutę później rzut karny wywalczył Filip Kołakowski a pewnym egzekutorem z 11 metrów okazał się Mateusz Barszcz.

Druga polowa po zmianach w szeregach poznańskiego zespołu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Bardzo dobrze w bramce interweniował jednak Kornel Kaniowski. W kilku sytuacjach słupszczanie mieli też dużo szczęścia. W 74. minucie Jakub Mondrzejewski świetnie ruszył prawą stroną boiska. Wycofał piłkę do Kacpra Grabarczyka, ale niestety dobrze zachował się bramkarz gospodarzy. Ostatnia minuta była decydująca dla losów spotkania. Wojciech Dacków zdecydował się na dłuższą piłkę zza obrońców do Grabarczyka. Do piłki doskoczył pierwszy bramkarz gospodarzy, ale trafił wprost w swojego zawodnika, a całe zamieszanie wykorzystał Grabarczyk kierując piłkę do pustej bramki.

Pozostałe wyniki 13., przedostatniej kolejki:
Arka Gdynia SSA - KKS Lech Poznań 0:4
Błękitni Wronki - Pogoń Szczecin 2:1
Warta Poznań SA - Lechia Gdańsk 2:0

Ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów KS Gryf Słupsk rozegra 1 czerwca o godz. 12.30. Przeciwnikiem będzie Warta Poznań.