CLJ U-15: Nieudana inauguracja sezonu w Sycewicach i porażka z Lechią Gdańsk

Migawka z meczu UKS Sparta - Lechia. W akcji z piłką Szymon Ignatowicz, sycewicki kapitan Fot. UKS Sparta Sycewice
Zainaugurowane zostały rozgrywki młodych futbolistów (rocznik 2007 i młodsi) w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jak już wielokrotnie informowaliśmy za Olimpijczyka Kwakowo w tej klasie zaczął granie Uczniowski Klub Sportowy Sparta Sycewice (chociaż przy wynikach i w tabeli używana jest nadal nazwa kwakowskiego Olimpijczyka, a my stosujemy pisownię drużyny, która faktycznie rywalizuje). Sycewiczanie rozpoczęli od falstartu i u siebie przegrali z wysoko notowaną w hierarchii młodzieżowej piłki nożnej Lechią Gdańsk 0:5.

Do sobotniej rywalizacji w Sycewicach Uczniowski Klub Sportowy Sparta i Lechia Gdańsk przystąpiły trochę zestresowane. Jednak po kwadransie mecz zaczął się dobrze układać dla gdańszczan. Starali się oni grać czujnie w obronie i skutecznie w ataku. Lechia przeprowadzała bardzo szybkie i dynamiczne akcje. Przyjezdni otworzyli konto bramkowe w 18. minucie i od tego momentu posiadali zdecydowaną inicjatywę. Efektem tego były jeszcze trzy gole strzelone w I połowie i praktycznie losy tej konfrontacji zostały definitywnie rozstrzygnięte. Sycewicka defensywa dała się łatwo wyprowadzać w pole i przypominała ser szwajcarski. Mocno spięci gospodarze nie byli w stanie realizować założeń trenerskich Ryszarda Hendryka. Widocznie mocno przeżywali swój debiut w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Ze strony spartan brakowało agresji, nie było odpowiedniego pressingu. Przyjezdni mieli bardzo dużo swobody w przeprowadzaniu ataków. Zespół z Sycewic zdołał się otrząsnąć po przerwie. Dobrze rozwijającym się akcjom zabrakło skutecznego wykończenia i to był główny grzech młodych piłkarzy Sparty. Do końca meczu Lechia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i swoją przewagę przypieczętowała piątym golem.

- Inauguracyjny mecz cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Jest mi smutno po porażce. Zapłaciliśmy frycowe. Lechia pokazała wysoką klasę i znakomity kunszt techniczny. Spotkanie z gdańszczanami dało mi sporo materiału do analizy. Momentami nasza gra w drugiej połowie wyglądała już fajnie, ale tylko do pola karnego. Mam nadzieję, że w następnych meczach ligowych moi podopieczni pozbędą się tremy, pokażą i wykorzystają swoje walory piłkarskie - oświadczył Ryszard Hendryk, szkoleniowiec z Sycewic.

Następny mecz UKS Sparta rozegra również w Sycewicach. Tym razem z Radunią Stężyca. Granie zaplanowano na niedzielę (29 sierpnia) o godz. 12.

UKS Sparta Sycewice - Lechia Gdańsk 0:5 (0:4)
Bramki: 0:1 Alan Wiśniewski (18), 0:2 Julian Woźniak (31), 0:3 J. Woźniak (35), 0:4 Oskar Treder (37), 0:5 O. Treder (71).

UKS Sparta: Piotr Łukaczyk (65 Paweł Maciejewski), Miłosz Drapalski (38 Dominik Urwan), Oliwier Konieczny, Mateusz Jałeczko, Kacper Serafin, Jakub Radtke (38 Kacper Pietrak), Franciszek Ługowski (41 Igor Mroczek - 50 Antoni Motowidło), Filip Wiśniewski (74 Jan Czyż), Kacper Pawłowski (59 Wiktor Grabuszyński), Szymon Ignatowicz, Aleks Ślusarczyk.

Lechia: Kacper Polanowski, Oliwer Pospieszny, Wiktor Ziętkowski-Gloza (60 Marcel Porzuć), Madej (55 Jakub Dziewirz), Alan Wiśniewski (60 Filip Rychert), Oskar Treder, Kacper Jesionowski (65 Szymon Pierzchliński), Marcel Dziuwe (40 Jeremi Iwanicki), Julian Woźniak, Borys Jesionowski, Marcel Dybowski (45 Filip Kołakowski).

Pozostałe wyniki gier w 1. kolejce: Lotos Gdańsk - Lech Poznań 0:7, Juventus Academy Bydgoszcz - Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin 1:2, Radunia Stężyca - Akademia Piłkarska Reissa Poznań 2:2.