Copa America. Gabriel Jesus dostał czerwoną kartkę, a złość wyładował na... kabinie VAR [WIDEO]

Tomasz DębekZaktualizowano
Gabriel Jesus
Gabriel Jesus AP/Associated Press/East News
Reprezentacja Brazylii wygrała rozgrywane na własnym terenie Copa America. W niedzielnym finale Canarinhos pokonali Peru 3:1 i odzyskali prymat w Ameryce Południowej po raz pierwszy od 2007 roku. Przeprawa nie była jednak łatwa. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gabriela Jesusa. Napastnik schodząc z boiska uderzył... kabinę VAR,

Po zwycięstwie 5:0 Brazylii z Peru w fazie grupowej niewielu spodziewało się, że gdy oba zespoły spotkają się w finale Copa America mecz będzie o wiele bardziej wyrównany. Faworyci po kwadransie objęli prowadzenie (gol Evertona, asysta Gabriela Jesusa), Tuż przed przerwą z karnego wyrównał Paolo Guerrero, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie Brazylii znów dał Gabriel Jesus.

Napastnik Manchesteru City będący jednym z najlepszych na murawie po przerwie przeżył dramat. Zobaczył drugą żółtą kartkę i przez ostatnie 20 minut meczu jego koledzy musieli bronić skromnego prowadzenia w osłabieniu. 22-latek nie krył wściekłości. Schodząc z murawy z furią kopnął bidon z wodą, uderzył pięścią w kabinę z monitorem, w której sędzia korzysta z systemu VAR (próbował ją też przewrócić, ale błyskawicznie zareagował jeden z pracowników stadionu. Po wybuchu złości usiadł na schodach legendarnej Maracany i się rozpłakał.

Wściekły Gabriel Jesus schodzi z murawy po czerwonej kartce:

Łzy brazylijskiego napastnika:

Gdyby Canarinhos stracili prowadzenie, kibice pewnie obwiniliby o to Jesusa. Na szczęście dla młodego napastnika prowadzenie udało się utrzymać. W 90. minucie trofeum zapewnił gospodarzom gol Richarlisona z rzutu karnego. Maracanę opętał szał radości. Nic dziwnego, Brazylijczycy zostali mistrzami Ameryki Południowej po raz pierwszy od 2007 roku.