Michał Piątkowski

Głos Pomorza

Aktualizacja:

©Łukasz Capar

Słupszczanie, mimo iż do meczu przystępowali w roli faworyta, okazali się słabsi i przegrali 88:94.

Wydawało się, że po dwóch porażkach z rzędu wyjazd na teren ostatniej drużyny ligi będzie idealnym momentem do powrotu na zwycięską ścieżkę. Czarni jednak po raz kolejny już w tym sezonie stracili ponad 90 punktów i zanotowali dziewiątą porażkę. W drużynie w kolejnym już meczu zawiedli najbardziej doświadczeni, bez zdobyczy punktowej mecz zakończyli Łukasz Seweryn oraz Damian Cechniak.

Słupszczanie bardzo dobrze weszli w spotkanie.
    Skutecznie grał Patryk Pełka, który podobnie jak przed tygodniem był najjaśniejszym punktem zespołu. Szczególną przewagę podopieczni Roberta Jakubiaka mieli pod koszem, gdzie lepiej zbierali i zdobywali łatwe punkty. Siedlczanie przyspieszyli nieco pod koniec pierwszej części gry, jednak to Czarni prowadzili po pierwszych dziesięciu minutach 25:22.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze grali pewnie w ataku i szybko potrafili zbudować ośmiopunktową przewagę. Nie zrobiło to jednak większego wrażenia na koszykarzach ze Słupska. Czarne Pantery poprawiły swoją grę w obronie i grały niezwykle skutecznie w ataku. Pod koniec drugiej kwarty zanotowały serię jedenastu punktów z rzędu i na przerwę schodziły, prowadząc 52:42.

Trzecia odsłona niemal w całości należała do SKK. Gospodarze bardzo dobrze bronili i ze znakomitą skutecznością rzucali z dystansu. Czarni szybko stracili swoje prowadzenie i nie mieli pomysłu na zatrzymanie podopiecznych Michała Spychały. Przed ostatnią kwartą gospodarze nie tylko odrobili wszystkie straty, ale wyszli też na trzypunktowe prowadzenie.

Ostatnie dziesięć minut gry to gra nerwów. Czarni potrafili zbliżyć się do przeciwników i na niespełna dwie minuty przed końcem przegrywali tylko 84:87. Gospodarze ostatecznie okazali się drużyną bardziej dojrzałą i spokojną grą potrafili dowieźć prowadzenie do końca meczu, by w rezultacie wygrać 94:88.

SKK Siedlce - STK Czarni Słupsk 94:88 (22:25, 20:27, 27:14, 25:22)

Czarni: Kordalski 13, Jakubiak 11, Długosz 8, Wyszkowski 10, Rduch12, Cesnauskis 15, Pełka 19. Siedlce: Pławucki 12, Nędzi 2, Król 24, Sirijatowicz 8, Sobiło 8, Wróbel 26, Strzelecki 12

Pozostałe wyniki: AZS AGH Kraków -Kotwica Kołobrzeg 79:70, Górnik Wałbrzych -Basket Poznań 70:72, Polonia 1912 Leszno - Polfarmex Kutno 86:84, GKS Tychy -Astoria Bydgoszcz 76:78, KS Księżak Łowicz - Pogoń Prudnik 89:80, Śląsk Wrocław - WKK Wrocław 91:72, ZB Pruszków -Sokół Łańcut 69:52