Głos Pomorza

Ćwiczenia strzeleckie żołnierzy z bazy w Redzikowie [zdjęcia]

Ćwiczenia strzeleckie doskonalące posługiwanie się bronią krótką prowadzili na terenie słupskiej Szkoły Policji żołnierze z Batalionu Ochrony Bazy w

Piotr Kozłowski/Szkoła Policji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/29] Następne

Ćwiczenia strzeleckie żołnierzy z bazy w Redzikowie

Ćwiczenia strzeleckie doskonalące posługiwanie się bronią krótką prowadzili na terenie słupskiej Szkoły Policji żołnierze z Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie. To jeden z efektów podpisanego w ubiegłym roku porozumienia o współpracy.

Zajęcia prowadzone przez wykładowców obyły się na policyjnych osiach strzeleckich. Wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego przeprowadzili serię ćwiczeń doskonalących, w trakcie których żołnierze prowadzili strzelania statyczne i dynamiczne z broni krótkiej. Były także strzelania zza osłony oraz strzelania do poruszających się celów.

Strzeleckie ćwiczenia to jeden z przykładów współpracy pomiędzy policjantami i żołnierzami. W ostatnim czasie przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyli w wojskowych ćwiczeniach organizowanych w Redzikowie na terenie Batalionu Ochrony Bazy.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie i słupską Szkołą Policji zostało oficjalnie parafowane w grudniu 2017 roku. Podpisany dokument przewiduje między innymi wspólne ćwiczenia policjantów i żołnierzy między innymi w zakresie: działań interwencyjnych, posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i prowadzeniem ognia z broni osobistej amunicją bojową i obezwładniającą.

Polecamy