Czarni Czarne nie dali szans słupszczanom. Wyniki klasy okręgowej, klasy A i klasy B

KS Gryf Słupsk przegrał 0:3 w Czarnem
KS Gryf Słupsk przegrał 0:3 w Czarnem ks gryf słupsk
W meczu drużyn środka tabeli słupskiej klasy okręgowej Czarni Czarne na własnym boisku pokonali 3:0 KS Gryfa Słupsk.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Od pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Szota pressing narzucili gospodarze, próbując wymusić błędy na młodych piłkarzach ze Słupska. Taka taktyka z walką o każdy metr boiska i determinacją spowodowała, że słupszczanie nie mogli zagrozić bramce Adriana Pietrasa. Najlepszą okazję przyjezdni stworzyli w 21 minucie kiedy lewą stroną przedarł się Mateusz Barszcza i dograł piłkę w pole karne do Łukasza Kowalika, który nie zdołał oddać strzału. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa meczu zakończy się wynikiem bezbramkowym, dwa fatalne błędy słupskiej defensywy wykorzystał dwukrotnie Jakub Starowicz. W 37. i 45. minucie w sytuacjach sam na sam z Marcinem Petrusem ulokował piłkę w siatce. Początek drugiej połowy to światełko w tunelu dla piłkarzy Gryfa, ponieważ w 47. minucie po dwóch żółtych kartkach plac gry musiał opuścić Łukasz Jakubowski. Od tego momentu zaczęło się oblężenie czarneńskiej bramki, jednak słupszczanie nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywny Czarnych, kierowanej przez doświadczonego Pawła Wnuka - Lipińskiego. Gospodarze rzadko gościli pod bramką Gryfa, jednak w 68. minucie mogli strzelić trzecią bramkę, kiedy z rzutu wolnego dośrodkował Jarosław Szwałek, a strzał głową Pawła Wnuka - Lipińskiego minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką. W 82. minucie siły się wyrównały, ponieważ za kopnięcie przeciwko bez piłki, czerwoną kartkę otrzymał Michał Tołek. Podopieczni Roberta Haziaka grali dalej z kontry i po jednej z nich w 87. minucie strzelili trzecią bramkę. Autorem bramki był Stefana Jaworskiego, który zaskoczył słupskiego bramkarza strzałem zza pola karnego.

Czarni Czarne - KS Gryf Słupsk 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Starowicz (37), 2:0 Jakub Starowicz (45), 3:0 Stefan Jaworski (87).

Czarni: Adrian Pietras - Chybiński, Bednarski (46 Szwałek), Wnuk-Lipiński, Zych, Kacper Kołakowski, Zenel, Rapa (68 Chytry), Jakubowski, Starowicz (68 Gumowski), Jaworski (88 Dziekan). KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Kępski (65 Olszowiec), Wólczyński, Barszcz, Kowalik (55 Grabarczyk), Nikodem Ciechański, Kozub (55 Świdroń), Kalinowski, Mondrzejewski (85 Tołek), Wiktor Ciechański.

Pozostałe wyniki: Bytovia II Bytów - Kaszubia Studzienice 1:2, Jantaria Pobłocie - Lipniczanka Lipnica 1:4, Sokół Wyczechy - Chrobry Charbrowo 7:0 (mecz przerwany w 14 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gości), GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno 1:5, Piast Człuchów - KS Włynkówko 2:2, Leśnik Cewice - Sparta Sycewice 1:7, Myśliwiec Tuchomie - Start Miastko 3:2, Zawisza Borzytuchom - Echo Biesowice 3:3, Wybrzeże Objazda - Barton Barcino 3:1.