sportowy24
  Czarni grają w Bydgoszczy. Cel jest jasny...

  Czarni grają w Bydgoszczy. Cel jest jasny

  Michał Piątkowski

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Czarni grają w Bydgoszczy. Cel jest jasny
  Słupszczanie zagrają z trzecim zespołem pierwszoligowych rozgrywek. Po siedmiu zwycięstwach z rzędu w zespole panuje znakomita atmosfera, a słupscy fani wierzą w zwycięstwo.
  Czarni grają w Bydgoszczy. Cel jest jasny
  Słupska maszyna nie zatrzymuję się, a wygrana w ostatniej kolejce z Polonią Leszno to istny pokaz siły podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. Zespół zagrał niezwykle agresywnie w obronie oraz skutecznie w ataku. Zespół zanotował w sumie 30 asyst, co pokazuję, że jeśli Czarni tylko dobrze wejdą w mecz i potrafią skutecznie dzielić się piłką nie ma dla nich meczów nie do wygrania. W Bydgoszczy powinni już wystąpić w komplecie, ponieważ Patryk Wieczorek wyleczył kontuzję i jest gotowy do gry.
  W gorszych nastrojach do meczu podchodzić będą zawodnicy Astorii. W ostatniej kolejce stracili, aż 103 punkty i przegrali w Prudniku z tamtejszą Pogonią. W pierwszym meczu obydwu drużyn lepsi okazali się gospodarze sobotniego pojedynku, którzy pokonali w Słupsku Czarnych 92 do 90, a sam mecz była naprawdę świetnym koszykarskim widowiskiem. W słupskiej ekipie najlepiej spisali się wtedy Adrian Kordalski oraz Hubert Wyszkowski, którzy zdobyli kolejno 20 oraz 18 punktów.

  Siła drużyny.  Słupszczanie grają znakomicie i naprawdę ciężko wyróżnić kogokolwiek. Największą siłą drużyny jest właśnie zespołowa gra, której popisowe wydanie kibice Czarnych mogli oglądać w ostatnim domowym spotkaniu. Bardzo dobrze wygląda też balans między grą podkoszową a obwodową. Pod koszem świetnie uzupełnia się duet Cechniak – Pełka, który wspomagany przez będącego ostatni w rosnącej formie Szymona Długosza wyrasta na najsilniejszy zestaw podkoszowy w całej lidze. Dalej od kosza role lidera przejął Wojciech Jakubiak, który wykorzystuję swój talent strzelecki i szczególnie w grze ofensywnej jest jednym z najjaśniejszych punktów całej drużyny. Przy znakomitej grze Adriana Kordalskiego oraz udanym powrocie Łukasza Seweryna siła ataku Czarnych wygląda naprawdę okazale.

  Doświadczenie z ekstraklasy.  Doświadczenia z ekstraklasowych boisk nie brakuje w ekipie gospodarzy. W zespole z Bydgoszczy występują Grzegorz Kukiełka, Jakub Dłuski czy Marcin Nowakowski, którzy w ekstraklasie łącznie rozegrali kilkanaście sezonów. Liderem punktowym zespołu jest Paweł

  Śpica, który na swoim koncie także ma mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie skrzydłowy Astorii w każdym spotkaniu zdobywa ponad 14 punktów oraz prawie 3 asysty. Podopieczni Grzegorza Skiby do tej pory na 10 rozegranych spotkań we własnej hali, aż siedmiokrotnie zwyciężali.

  Czy Czarni kolejny raz pójdą za ciosem i wygrają kolejny mecz z rzędu? A może to bydgoszczanie drugi raz w tym sezonie pokonają Czarne Pantery? Początek meczu już w sobotę (9 lutego) o godzinie 17 w Bydgoszczy w hali Artego Arena przy ulicy Toruńskiej 59.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Wideo Czarni Słupsk

  Zdjęcia Czarni Słupsk

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Aktualności sportowe