Czarni pewnie pokonali Kotwicę. Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni 75:83

Michał Piątkowski
Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni 75:83.
Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni 75:83. Archiwum
W drugim meczu na turnieju w Kołobrzegu podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali gospodarzy 83:75.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla słupskich zawodników. Koszykarze ze Słupska dobrze bronili i szybkimi atakami zdobywali łatwe punkty. Nie do zatrzymania w tej części spotkania był najbardziej doświadczony w słupskim zespole Mantas Cesnauskis, który tylko podczas pierwszych 10 minut gry zdobył dwanaście punktów. Kotwica jednak, często trafiała za trzy punkty i to ona wygrała pierwszą kwartę 23:22.

Druga część spotkania to koncertowa gra Patryka Pełki. Skrzydłowy Czarnych Panter bardzo dobrze czuł się pod koszem rywali, do tego nękał gospodarzy rzutami za 3 punkty. Czarni ustawili strefę, a ich przeciwnicy mieli, co raz większe problemy ze zdobywaniem punktów. Dobrze spisywał się też Damian Cechniak, a jego zbiórki w ataku pomagały słupszczanom zdobywać łatwe punkty. Pod koniec kwarty Czarni przyspieszyli i na przerwą schodzili prowadząc 48 do 39.

Druga połowa to już pełna dominacja zawodników STK Czarnych. Koszykarze ze Słupska potrafili uciec rywalowi na blisko 20 punktów i kontrolowali przebieg spotkania. Bardzo dobrze grał kapitan Łukasz Seweryn, który kilkakrotnie trafił za trzy punkty. Kotwica przez większość drugiej połowy nie potrafiła zbliżyć się do Czarnych na mniej niż 10 punktów. Ostatecznie słupszczanie wygrali 83:75 i było to ich drugie zwycięstwo z zespołem z Kołobrzegu w czasie przedsezonowych przygotowań.

Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni 75:83 (23:22, 16:26, 15:22, 21:13)