sportowy24
  Czarni po raz pierwszy w nowym roku zagrają na Gryfii

  Czarni po raz pierwszy w nowym roku zagrają na Gryfii

  Michał Piątkowski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Czarni po raz pierwszy w nowym roku zagrają na Gryfii

  ©Łukasz Capar

  Słupszczanie rozpoczynają rundę rewanżową pierwszoligowych rozgrywek. Pierwszy mecz w 2019 roku rozegrają z AZS AGH Kraków.
  Czarni po raz pierwszy w nowym roku zagrają na Gryfii

  ©Łukasz Capar

  Sonda

  Czy Czarni wygrają z AZS AGH Kraków?

  W Słupsku wszyscy chcieliby, jak najszybciej zapomnieć o pierwszej rundzie gier i z przytupem wejść w Nowy Rok. Nadzieje taka pojawiła się podczas ostatniego spotkania ubiegłego roku, kiedy na ławce, jako pierwszy trener swój debiut zaliczał Mantas Cesnauskis, a jego podopieczni w łatwy sposób pokonali Syntex Łowicz rozbijając ich na własnym parkiecie 96:73. Gorzej przedświąteczne granie wspominać będą goście z Krakowa, którzy w meczu w Prudniku nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali z miejscową Pogonią 81:102.
  W pierwszym meczu obydwu drużyn znacznie lepiej zaprezentowały się Czarne Pantery, które na inaugurację rozgrywek wygrały 66:87, zdobywając tym samym pozycję lidera. Dziś jednak obie drużyny znacznie się zmieniły i z takim samym bilansem wygranych i przegranych zajmują sąsiadujące miejsce w lidze. Co ciekawe najlepszym strzelcem oraz graczem meczu w Krakowie, był właśnie obecny szkoleniowiec słupszczan – autor 15 punktów.

  Pozytywny impuls

  Czarni zmienili trenera i mimo iż ucierpiała na tym rotacja samego składu (Mantas Cesnauskis nie łączy już funkcji trenerskich z graniem) to na zespół podziałało to bardzo mobilizująco. Nie sam wynik ostatniej wygranej był najważniejszy, ale styl, jaki słupszczanie zaprezentowali. Czarni potrafili świetnie dzielić się piłką, co skutkowało czystymi pozycjami i celnymi rzutami za trzy punkty. Sama gra także wyglądała tak, jakby zawodnicy w końcu uwierzyli w siebie i zdali sobie, sprawę, że są wstanie powrócić do formy z początku sezonu. Po kilku słabszych meczach pod koszem lepiej zagrał Damian Cechniak. Podkoszowy Czarnych nie kombinował i po prostych zwodach, często efektowanie zdobywał łatwe punkty. W całym meczu uzbierał 13 punktów oraz 9 zbiórek i był mocnym wsparciem dla Patryka Pełki, który już od paru meczu gra niemal bezbłędnie i jest najsilniejszym punktem zespołu. Słupski skrzydłowy w ostatnich trzech spotkaniach zdobywał kolejno 25, 19 oraz ponownie 25 punktów pokazując tym samym, że w ataku zawsze można na niego liczyć. W ostatnim spotkaniu odblokował się też Łukasz Seweryn. Popularny Sewi zdobył 17 punktów, pewnie trafiając z dystansu.  Determinacja beniaminka

  Lepiej niż się spodziewano spisuję się AZS AGH Kraków. Beniaminek jeszcze przed sezonem przez bukmacherów stawiany był, jako jedna z najsłabszych drużyn całej ligi. Krakowianie pokazali, jednak charakter i w kilku meczach pozytywnie zaskoczyli. Wystarczy wspomnieć, że wyższość AZS uznać musiały takie pierwszoligowe marki jak zajmująca trzecie miejsce w lidze Polonia Leszno, czy od początku sezonu grająca o awans Astoria Bydgoszcz. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego, fatalnie spisuję się jednak w hali rywala. Do tej pory na siedem rozegranych spotkań tylko raz udało im się wrócić do domu z dwoma punktami na koncie, kiedy sprawili niespodziankę i wygrali właśnie w Bydgoszczy. Najlepszym strzelcem zespołu jest Iwan Wasyl, który średnio zdobywa prawie 14 punktów w każdym meczu.

  Sam mecz jest bardzo ważny dla układu tabeli. Oba zespoły mają taki sam bilans i to wygrany na pewno po tym spotkaniu zajmować będzie wyższą pozycję. Co, więcej dla Czarnych wygrana pozwolić mogłaby na awans do pierwszej ósemki, co było by świetnym prognostykiem przed rozpoczynającą się drugą serią gier. Początek meczu już w sobotę ( 5 grudnia) o godzinie 17 w słupskiej hali Gryfia.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Wideo Czarni Słupsk

  Zdjęcia Czarni Słupsk

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl