sportowy24
  Czarni podejmują Syntex Łowicz. Debiut Mantasa Cesnauskisa

  Czarni podejmują Syntex Łowicz. Debiut Mantasa Cesnauskisa

  Michał Piątkowski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Czarni podejmują Syntex Łowicz. Debiut Mantasa Cesnauskisa
  Słupszczanie ostatni raz w tym roku zagrają we własnej hali. Kibice po trzech porażkach z rzędu liczą na przełamanie zespołu.
  Czarni podejmują Syntex Łowicz. Debiut Mantasa Cesnauskisa
  Ten pojedynek szczególnie ważny będzie dla Mantasa Cesnauskisa. Dotychczasowy drugi, aktywnie grający trener, przejmuję pałeczkę od Roberta Jakubiaka i teraz to on będzie głównym odpowiedzialnym za wyniki Czarnych Panter. Przed Mantasem nie lada zadanie. Zespół znalazł się w wyraźnym dołku, a po ostatniej porażce w Siedlcach, Czarni jeszcze bardziej zdystansowali się do górnej część tabeli. Zespół z Łowicza w ostatniej kolejce pokonał na własnym parkiecie Pogoń Prudnik 89:80, notując tym samym szóste zwycięstwo w sezonie.

  Dobrze rozpocząć nowy rozdział  Dla Czarnych w pewnym sensie sezon zaczyna się od nowa.
  Zawodnicy wyrzucić muszą z siebie frustrację związaną z kolejnymi porażkami i powrócić do formy z początku sezonu, gdy wydawało się, że górna część tabeli będzie w ich zasięgu. W pierwszej kolejności Cesnauskis, musi dotrzeć jakoś do kapitana zespołu Łukasza Seweryna. Popularny „Sewi” na początku rozgrywek był pewnym punktem słupskiej ekipy, dobrze wykorzystując swój największy atut – rzut za trzy punkty. W ostatnich trzech przegranych meczach Seweryn łącznie rzucił jednak tylko 12 punktów, co musiało mieć wpływ na końcowe wyniki. Bez formy jest także podstawowy center Czarnych Panter. Damianowi Cechniakowi, po świetnym początku sezonu, co raz częściej zdarzają się mecze, gdzie jest w ogóle niewidoczny lub ani razu nie oddaje rzutu do kosza. Czarni cały czas nie znaleźli zawodnika, który na parkiecie zastąpi Censuskisa, co pewnie próbować będą wykorzystać przeciwnicy.

  Słabe wyniki na wyjazdach  Gracze z Łowicza, do tej pory tylko raz triumfowali w hali rywala, kiedy w Wałbrzychu pokonali miejscowy Górnik. Łowiczanie słabo rozpoczęli sezon – przegrali cztery pierwsze pojedynki, jednak z biegiem sezonu pokazywali się z co raz lepszej strony. Liderem zespołu jest Jan Grzeliński. Rozgrywający zespołu notuję średnio 15,6 punktów na mecz, do których dokłada prawie 5,5 asysty. Sam mecz jest bardzo ważny dla układu tabeli, jeśli Czarni zwyciężą zrównają się punktami z Syntexem i będą mieli szansę wyprzedzić go w tabeli.

  W przerwie sobotniego spotkania, jak co roku w okresie przedświątecznym wylicytować będzie można choinkę, którą przygotowali podopieczni Domu Opieki Społecznej w Machowinku – dochód z jej sprzedaży przekazany zostanie oczywiście na cele charytatywne. Początek meczu w sobotę (22 grudnia) o godzinie 18 w słupskiej hali Gryfia.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Wideo Czarni Słupsk

  Zdjęcia Czarni Słupsk

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl