Czarni przegrywają sparing w Cetniewie z Legią Warszawa

Michał Piątkowski
Łukasz Capar
Słupska drużyna w trzecim meczu towarzyskim ulegała Legii Warszawa 101:88.

Zawodnicy ze stolicy bardzo dobrze weszli w spotkanie. Od początku narzucili swój styl i zespołową grą z minuty na minutę powiększali swoją przewagę.

Po pierwszej kwarcie Legia prowadziła 31 – 19. W połowie drugiej części gry przewaga urosła do 18 punktów, a na przerwę zawodnicy Czarnych schodzili przegrywając już 47 -63. Po przerwie koszykarze Legii nie zwalniali tempa i na koniec trzeciej kwarty zdobyli prawie 30 punktową przewagę. W ostatnich 10 minutach gry Czarne Pantery zdołały nieco zniwelować straty i ostatecznie uległy Legii Warszawa 101 – 88.

Dla słupskiej drużyny było to trzeci mecz towarzyski przed zbliżającym się nowym sezonem. Poprzednie dwa rozegrali z Asseco Gdynia. Czarni są dopiero na początku przygotowań, dlatego słupscy fani nie powinni zbyt rygorystycznie patrzeć na dotychczasowe wyniki. Warto zaznaczyć, że zarówno Legia jak i zespół z Gdyni dokonali tylko kilka zmian w swoich składach, co dawało im dużą przewagę nad słupskim zespołem, który dopiero od tygodnia trenuje w obecnym składzie.

Kolejne mecze sparingowy Czarni rozegrają w niedziele 10 września z London Lions w Słupsku, natomiast 16 i 17 września Czarni zmierzą się w Koszalinie kolejno z AZS Koszalin i Spójnią Stargard.