Czarni przegrywają z Polpharmą Starogard Gdański

Michał Piątkowski
Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 72 – 81
Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 72 – 81 Czarni Słupsk
Słupszczanie przegrali kolejny sparing. Tym razem lepsza okazała się drużyna ze Starogardu Gdańskiego, która wygrała w Słupsku 81-72.

Goście od początku spotkania grali drużynowo w ataku i bardzo uważnie w obronie. Nie pozwalali Czarnym na wypracowanie łatwych pozycji do rzutu oraz zdominowali grę pod koszem. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem drużyny gości 26 do 18. Drugą kwartę lepiej zaczęli gospodarze i prowadzeni przez dobrze dysponowanego Dominica Artisa zniwelowali część strat. Na przerwę Czarni schodzili z cztero punktową stratą.

Druga połowa to pełna dominacja zespołu z Kociewia. Zawodnicy Polpharmy bardzo dobrze bronili, co pozwalało im na wyprowadzanie kontr i zdobywanie łatwych punktów. Czarni przez długie momenty trzeciej kwarty nie potrafili skutecznie trafiać do kosza. Bardzo słabo spisywali się podkoszowi zawodnicy Czarnych. Lauris Blaus skończył mecz z 4 punktami, Łukasz Bonarek rzucił tylko dwa oczka, a Daniel Wall grał głównie na obwodzie.

W zespole ze Słupska po raz kolejny najlepszy był Dominic Artis. Rozgrywający Czarnych Panter rzucił 21 punktów trafiając trzy z czterech rzutów za 3 punktu. Drugim strzelcem Czarnych był Justin Watts zdobywca 19 punktów, który jednak znowu grał na słabej skuteczności.

Mecz z Polpharmą był ostatnim meczem towarzyskim, jaki Czarni rozegrali przed startem nowego sezonu. Pierwszy ligowy mecz Czarne Pantery rozegrają 30 września w Gdyni.

Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 72 – 81 (18-26, 18-14, 18-25, 18-16)

Czarni Słupsk : Bonarek 2, Zalewski 8 , Artis 21, Watts 19, Blaus 4, Wall 4, Seweryn 0, Urban 0 , Cesnauskis 3, Stelmach 11, Powideł 0