Czarni Słupsk w hali Gryfia pokonali AZS Koszalin 80:71

Michał Piątkowski
Wczoraj w hali Gryfia został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy Czarnymi Słupsk i AZS Koszalin. Wygrali Czarni 80:71 (26:11, 16:18, 21:18, 17:24).

Pierwsza kwarta to zdecydowana dominacja Czarnych. Bardzo pewnie grał Mantas Cesnauskis. Bardzo dobrze bronili słupszczanie i AZS Koszalin nie mógł przebić się pod kosz.

W drugiej kwarcie nie do zatrzymania był Jakubiak. Zdobył 8 punktów, wszystkie z gry.

Pod koszem najlepiej prezentował się Cechniak, dużo lepiej niż podkoszowi gości.

Trzecią kwartę super zaczął Seweryn zdobywając 5 punktów z rzędu i po wsadzie Cechniaka Czarni prowadzili 49:34.

Trzecia kwarta to również super początek Seweryna, który zdobył 5 punktów. Potem gra była punkt za punkt.

Dwa zespoły popełniały proste straty. Kwartę skończył Cesnauskis celną trójką i słupszczanie prowadzili po 30 minutach 63:47.

W czwartej części dobrze grał Długosz i Cechniak pod koszem.

Do kosza trafiali Cesnauskis, Jakubiak i Pełka. Koszalinianie mieli ogromne problemy ze skutecznością. Bardzo dobrze grał Powideł - zaliczył piękną asystę do Cechniaka i trafił za 2 z faulem.

Ostatnie minuty to walka kosz za kosz.

Punkty dla Czarnych zdobywali: Kordalski 2, Jakubiak 14, Seweryn 5, Długosz 11, Powideł 5, Cechniak 11, Cesnauskis 16, Rypiński 2, Pełka 14. Dla AZS: Papic 15, Czajkowski 2, Kucharek 4, Tejić 15, Surmacz 19, Radulović 10, Zywert 5, Walters 1.