Czarni wygrali z Górnikiem 76:52. Rywalizacja o ekstraklasę wraca do Słupska! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni pokonali Górnika Wałbrzych w niedzielnym meczu 76:52.
Grupa Sierleccy Czarni pokonali Górnika Wałbrzych w niedzielnym meczu 76:52. Łukasz Capar
Słupszczanie pokazali prawdziwy charakter. Byli pod ścianą, ale zagrali świetne spotkanie – wygrali 76:52, a w wielkim finale jest remis 2:2.

Znakomicie niedzielny mecz rozpoczęli nasi zawodnicy. Czarni grali niezwykle agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. Perfekcyjnie akcję słupskiego zespołu nakręcał Adrian Kordalski, który albo asystował, ale po efektownych akcjach trafiał do kosza. Pod obręczami rządził Dawid Słupiński, który do przerwy z 15 oczkami na koncie był najlepszym strzelcem słupskiej ekipy, ale prawdziwy popis koszykarskiego rzemiosła pokazywał na bronionej części boiska, gdzie dla zawodników gospodarzy stanowił zaporę nie do przejścia. Po bardzo dobrej grze w pierwszych dwudziestu minutach spotkania słupszczanie prowadzili 47 do 27.

Czarni wygrali z Górnikiem 76:52. Rywalizacja o ekstraklasę ...

Na początku trzeciej kwarty Czarne Pantery cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Górnicy jednak nie dawali za wygraną i szybkimi akcjami starali się w jak najszybszy sposób odrobić starty. Ekipa ze Słupska jednak nie pozwalała im na zbyt wiele. Pod kosz penetrował Śmigielski oraz Pieloch, co kończyło się punktami lub wymuszeniem przewinień wałbrzyszan. W ostatniej akcji tej części gry znakomitą penetracją popisał się Błażej Kulikowski, a podopieczni Mantasa Cesnauskisa po 3 kwartach gry wygrywali 64:42.

Ostatnia część gry to pełna kontrola gry przez Czarnych. Górnicy w niczym nie przypominali drużyny z soboty i nie mieli żadnego argumenty na koncertową grę Czarnych. Ostatecznie po bardzo jednostronnym spotkaniu nasza ekipa wygrała 76:52 – a cała rywalizacja przenosi się do Słupska.

Pomeczowa rozmowa z prezesem Czarnych Słupsk - Michałem Jankowskim.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 52:76 (13:26, 14:21, 15:17, 10:12)

Górnik Trans.eu: Koperski 9, Zywert 8, Wróbel 8, Bojanowski 8, Jakóbczyk 6, Cechniak 6, Durski 5, Ratajczak 2, Malesa 0, Ochońko 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Słupiński 17, Pieloch 14, Śmigielski 14, Kordalski 11, Pabian 8, Musiał 6, Kurpisz 4 , Kulikowski 2, Przyborowski 0, Kopciński 0.

Słupszczanie przegrywają w finałowej serii. Górnik - Czarni ...