Cztery gole Zielińskiego. Gryf Słupsk - Sparta Sycewice 5:1 (zdjęcia)

W meczu towarzyskim rozegranym na sztucznym boisku przy ulicy Zielonej, spotkały się dwie czwartoligowe ekipy. Gryf Słupsk okazał się wyraźnie lepszy od Sparty Sycewice wygrywając 5:1 (2:0).

Najpierw po zbyt krótkim wybiciu bramkarza piłkę przejął Zieliński i z około 30 metrów uderzył celnie do siatki. Następnie popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. W drugiej połowie podwyższył wynik po strzale lewą nogą w długi róg po błędzie obrony Sparty i podaniu od Ksawerego Ronowskiego. Wcześniej Zieliński miał dwie okazje, ale najpierw strzelił tuż obok słupka, a następnie nad poprzeczką. W 73. minucie po zamieszaniu strzelał Ronowski, piłka się odbijała i w końcu najwięcej zdecydowania pod bramką wykazał Zieliński po raz czwarty strzelając w tym meczu. 10 minut potem Zieliński mógł także uderzać będąc sam na sam z bramkarzem gości, ale podał nadbiegającemu Patrykowi Dąbrowskiemu, który podwyższył na 5:0. Goście zdołali odpowiedzieć honorową bramką. Konrad Kiełczykowski zakończył atak z lewej strony strzałem w długi róg. Okazję miał jeszcze Ronowski, ale uderzył w nogi golkipera Sparty.

Bramki: 1:0 Oskar Zieliński (12), 2:0 Oskar Zieliński (33-wolny), 3:0 Oskar Zieliński 70), 4:0 Oskar Zieliński (73), 5:0 Patryk Dąbrowski (83), 5:1 Konrad Kiełczykowski (88)

Gryf: M.Gołojuch - D.Więckowski, Piechowski, Kozakowski, Parzych, K.Gołojuch, Piekarski, Szymon Mytych, M.Majcher, Zieliński, Słowiński oraz Ronowski, Dalecki, Rutkiewicz, Dąbrowski

Sparta: P.Wójcik - Marciszewicz, Terefenko, Klawikowski, dwóch zawodników testowanych, Bobrowski, Slusarz, Cudziło, Gulbiński, Hildebrandt oraz Krzyżanowski, Kiełczykowski, Kosiński.